Podczas minionej doby było 80 prób nielegalnego przedostania się przez granicę z Białorusi do Polski – informuje Straż Graniczna. Doszło do incydentów, w stronę polskich służb kilka razy rzucano kamieniami i konarami drzew. Nikt nie doznał obrażeń.
Czytaj więcej

W poniedziałek doszło do wybuchu amunicji na terenie szkoleniowym armii czeskiej, w wyniku czego rannych zostało bliżej nieokreślona liczba osób
Czytaj więcej

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował, że kieruje do Prezydium Sejmu wniosek o ukaranie posła Suwerennej Polski Dariusza Mateckiego. Z raportu, jaki otrzymał, wynika, że poseł siedem minut między 3.00 a 4.00 w nocy chodził po dachu hotelu sejmowego.
Czytaj więcej

Wczoraj na granicy z Białorusią odnotowano sto prób nielegalnego przedostania się do Polski – informuje Straż Graniczna. Za pomocnictwo zatrzymano trzy osoby. W kierunku polskich patroli rzucano kamieniami i konarami drzew.
Czytaj więcej

Po 27 latach pełnienia funkcji prezeski Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska przekazała kierowanie Fundacją, pozostając jednocześnie w jej Radzie. Stanowisko prezesa objął dotychczasowy członek zarządu Maciej Bagiński.
Czytaj więcej

Z niepokojem informację o przywróceniu strefy buforowej przy granicy z Białorusią przyjęła część organizacji pomocowych. Od jutra ma zacząć obowiązywać specjalny pas przygraniczny z zakazem wstępu. Lekarze bez Granic obawiają się, że może to zablokować organizacjom społecznym dostęp do osób...
Czytaj więcej

Minister spraw wewnętrznych i administracji podpisał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze w strefie nadgranicznej przyległej do granicy państwowej z Republiką Białorusi – przekazał resort.
Czytaj więcej

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa Magdalena Sroka poinformowała w środę, że komisja wezwała na świadka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Przesłuchanie Ziobry ma odbyć się 1 lipca – przekazała.
Czytaj więcej

Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych jeszcze w tym tygodniu ma być odwołana z funkcji. Informację minister Ignaczak-Bandych potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
Czytaj więcej

Koalicja Obywatelska najwyższe poparcie zdobyła w woj. pomorskim (52,6 proc.). Najmniej osób zagłosowało na nią w woj. świętokrzyskim (16,9 proc.) – wynika z badania late poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP.
Czytaj więcej