Gdańszczanie przerażeni. Rozsyłają wiadomości o uchodźcach (FOTO: Platforma X)

Gdańszczanie przerażeni. Rozsyłają wiadomości o migrantach

W Gdańsku narastają obawy mieszkańców związane z pojawieniem się migrantów. W ostatnich dniach, mieszkańcy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i obawami w mediach społecznościowych oraz poprzez wiadomości tekstowe.

Krzysztof Puternicki, reżyser i mieszkaniec Górnego Wrzeszcza, zwrócił uwagę na rosnącą liczbę osób, które zdają się nie mieć konkretnego celu pobytu.

„Wokół mnie, w Górnym Wrzeszczu, jest ich bardzo wiele. Część to studenci, ale ostatnio pojawili się kompletnie nowi, są inaczej ubrani, kręcą się bez celu”

– napisał Puternicki.

Niepewność i obawy mieszkańców wynikają z braku informacji na temat przybywających osób oraz ich dalszych planów. Dodatkowo, mieszkańcy zauważają różnice w ubiorze i zachowaniu nowych przybyszów, co jeszcze bardziej potęguje ich niepokój.

Gdańszczanie przerażeni….

Niepokój podsyca informacja, z którą podzieliła się dziennikarka Aleksandra Fedorska.

Na konferencji prasowej z udzialem Marka Cebuli w Gorzowie Wielkopolskim strona Polska przyznała, że do Polski wydalonych z Niemiec do Polski zostało 7500 osób – napisała na X Fedorska.

Stanowisko miasta

Zwróciliśmy się do władz miasta z pytaniem o działania podejmowane w związku z przybyciem imigrantow oraz o informacje na temat liczby nowo przybyłych osób i procedur, które są stosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku.

Oczekujemy na oficjalne stanowisko oraz szczegółowe wyjaśnienia dotyczące tej sytuacji.

Czytaj też: Koniec dopłat na zakwaterowanie Ukraińców. Co dalej?

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!