Uwaga Pomorze. Nadciągają burze i upały. Jak się przygotować?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał poważne ostrzeżenia dla Pomorza i okolic, ostrzegając przed nadchodzącymi burzami oraz utrzymującymi się upałami. To nie jest czas na beztroskie plażowanie – nadchodzi pogoda, która może zaskoczyć nawet najbardziej przygotowanych.

Dziś w południe zacznie obowiązywać ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami. Prognozy wskazują, że szczególnie narażone na nawałnice będą Pomorze, Wielkopolska oraz zachodnia część Dolnego Śląska.

>>>> SPRAWDŹ POGODĘ W NASZYM SERWISIE POGODOWYM <<<<

Nadciągają burze, wiatr, grad i trąby powietrzne

Burzom będą towarzyszyć silne porywy wiatru, osiągające nawet 120 km/h. To prędkość, która może wyrządzić poważne szkody, dlatego nie ignorujcie ostrzeżeń. Synoptycy ostrzegają również przed możliwością wystąpienia gradu oraz trąb powietrznych. To zjawiska rzadkie, ale niebezpieczne – jeśli zauważycie nadciągającą burzę, szukajcie schronienia i unikajcie otwartych przestrzeni.

Upały nie ustępują

Pomimo nadciągających burz, Pomorze nadal zmaga się z falą upałów. Temperatura w dzień może osiągać aż 34 stopnie Celsjusza, a w nocy nie spada poniżej 22 stopni. To warunki, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, zwłaszcza dla dzieci, osób starszych oraz tych z problemami zdrowotnymi. Pamiętajcie o nawodnieniu – pijcie dużo wody, unikajcie nadmiernego wysiłku fizycznego i starajcie się przebywać w chłodniejszych pomieszczeniach.

Czytaj też: Powódź na Uralu. Pod wodą znalazło się 2,5 tys. domów

Nadciągają burze. Jak się Przygotować?

  1. Zabezpiecz dom: Upewnij się, że wszystkie okna i drzwi są dobrze zamknięte. Usuń zewnętrzne dekoracje i przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.
  2. Znajdź schronienie: Podczas burzy najlepiej pozostań w domu. Jeśli jesteś na zewnątrz, szukaj bezpiecznego schronienia – unikaj drzew, otwartych przestrzeni i metalowych konstrukcji.
  3. Monitoruj prognozy pogody: Bądź na bieżąco z aktualnymi informacjami meteorologicznymi. Korzystaj z aplikacji pogodowych i słuchaj lokalnych komunikatów.
  4. Dbaj o zdrowie: W czasie upałów pij dużo wody, noś lekkie ubrania i staraj się przebywać w cieniu lub klimatyzowanych pomieszczeniach.

Czytaj też: Wypadek w Gołębiewku. Kierowca uderzył w grupę rowerzystów

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.