Wypadek w Gołębiewku. Kierowca uderzył w grupę rowerzystów (FOTO: canva.com)

Wypadek w Gołębiewku. Kierowca uderzył w grupę rowerzystów

We wtorek po południu w Gołębiewku nieopodal Pruszcza Gdańskiego doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę rowerzystów, raniąc dwie osoby – 34-letnią kobietę i 6-letnie dziecko.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 38-letni kierowca forda, jadący w kierunku Gdańska, najechał na tył grupy rowerzystów. Oficer prasowy policji w Pruszczu Gdańskim, mł. asp. Karol Kościuk, przekazał mediom, że drogą poruszały się trzy rowery. Na pierwszym jechał mężczyzna z 4-letnim dzieckiem w foteliku rowerowym, za nim jechało 6-letnie dziecko, a na końcu kobieta.

Po wypadku 34-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala w Gdańsku śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 6-letnie dziecko zostało zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do pobliskiego szpitala.

Wypadek w Gołębiewku. Kierowca uderzył w grupę rowerzystów (FOTO: KMP Pruszcz Gdański)
Wypadek w Gołębiewku. Kierowca uderzył w grupę rowerzystów (FOTO: KMP Pruszcz Gdański)

Zobacz też: 17-latek odpalił marihuanę na plaży. Obok wypoczywali policjanci

Dalsze kroki po wypadku w Gołębiewku

Kierowca forda, jak potwierdziła policja, był trzeźwy. Został zatrzymany, a jego krew zabezpieczona do dalszych badań. Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochód i rowery w celu dokładniejszego zbadania przyczyn wypadku.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, analizując wszystkie okoliczności wypadku. Śledczy badają różne aspekty zdarzenia, aby ustalić jego dokładny przebieg.

Wypadek w Gołębiewku. Kierowca uderzył w grupę rowerzystów (FOTO: Google Maps)
Wypadek w Gołębiewku. Kierowca uderzył w grupę rowerzystów (FOTO: Google Maps)

Czytaj też: Wypadek kolejowy w Gąsiorkach na Pomorzu

Apel do kierowców

Policja jak zawsze takich sytuacjach apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów. Szczególną uwagę należy zwracać na obecność rowerzystów na drogach, aby unikać podobnych incydentów w przyszłości.

Czytaj też: Wypadek pod Kwidzynem. Zginął 67-letni rolnik

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.