17-latek odpalił marihuanę na plaży. Obok wypoczywali policjanci (FOTO: KPP Nowy Dwór Gdański)

17-latek odpalił marihuanę na plaży. Obok wypoczywali policjanci

Policjantem jest się 24 godziny na dobę, co udowodnili funkcjonariusze oddelegowani z gdańskiego oddziału prewencji na sezonowe służby do Posterunku Policji w Sztutowie. Nawet w czasie wolnym od służby zatrzymali 17-latka z narkotykami – młodzieniec odpalił marihuanę na plaży. Wydarzenie miało miejsce 5 lipca po godzinie 17:00 w okolicach plaży w Stegnie.

Policjanci, spędzając swój wolny dzień przy jednym z wejść na plażę, zauważyli trzech mężczyzn, którzy zaśmiecali okolicę i wyraźnie czuli zapach środków odurzających. Funkcjonariusze postanowili działać. Wezwali patrol z Posterunku Policji w Stegnie, aby wspólnie przeprowadzić interwencję.

Niecodzienna Interwencja, po tym jak odpalił marihuanę na plaży

Podczas legitymowania mężczyzn, policjanci znaleźli przy jednym z nich substancję zabronioną. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy – w woreczku znajdowała się marihuana. 17-letni mieszkaniec Elbląga został natychmiast zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz jego losem zajmie się sąd, a za posiadanie narkotyków grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Mandaty za zaśmiecanie

Oprócz zatrzymanego 17-latka, jego dwóch 19-letnich kolegów również poniosło konsekwencje swojego zachowania. Wszyscy trzej zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł za zaśmiecanie miejsca publicznego. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, okoliczne tereny plażowe zostały oczyszczone, a nielegalne substancje skonfiskowane.

17-latek odpalił marihuanę na plaży. Obok wypoczywali policjanci (FOTO: KPP Nowy Dwór Gdański)
17-latek odpalił marihuanę na plaży. Obok wypoczywali policjanci (FOTO: KPP Nowy Dwór Gdański)

Czytaj też: Utrudnienia w ruchu na drodze do Stegny i Krynicy Morskiej

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.