Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wydała ważny komunikat dotyczący zmian w organizacji ruchu na węźle Gdańsk Południe. (FOTO: GDDKiA)

Zmiany w ruchu na węźle Gdańsk Południe. Nie będzie lekko

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wydała ważny komunikat dotyczący zmian w organizacji ruchu na węźle Gdańsk Południe.

W dniach 10-12 lipca 2024 roku w godzinach 7:00-17:00 wprowadzone zostaną tymczasowe utrudnienia związane z pracami na obiektach WD-28A i WD-28B.

Harmonogram zmian na węźle Gdańsk Południe

10-11 lipca 2024:

  • Prace będą prowadzone w obrębie węzła Gdańsk Południe.
  • Naprzemiennie zamykane będą pasy lewy i prawy w kierunku Łodzi.
  • Ruch będzie odbywał się jednym przejezdnym pasem.

12 lipca 2024:

  • Zamknięcie pasów w kierunku Gdyni.
  • Ruch również będzie odbywał się jednym przejezdnym pasem.

Utrudnienia i zalecenia

Ze względu na prowadzone prace, na węźle Gdańsk Południe mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu. Zalecamy kierowcom planowanie podróży z uwzględnieniem możliwych opóźnień. W godzinach szczytu mogą tworzyć się korki, co wpłynie na płynność ruchu na drogach dojazdowych do węzła.

Zmiany w ruchu na węźle Gdańsk Południe. Nie będzie lekko
Zmiany w ruchu na węźle Gdańsk Południe. Nie będzie lekko

Alternatywne trasy

Kierowcom podróżującym w kierunku Łodzi oraz Gdyni sugerujemy rozważenie alternatywnych tras, aby uniknąć potencjalnych opóźnień. Można skorzystać z dróg lokalnych lub innych węzłów autostradowych, aby ominąć obszar prowadzonych prac.

Bezpieczeństwo na drogach

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac. Prosimy o stosowanie się do oznakowania tymczasowego oraz poleceń pracowników drogowych. Zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu wymaga zwiększonej uwagi i cierpliwości ze strony kierowców.

Utrudnienia mają związek z budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej.

Czytaj też: Koncert Eda Sheerana. Jak dotrzeć na stadion w Gdańsku?

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.