Wypadek kolejowy w Gąsiorkach na Pomorzu

Wypadek kolejowy w Gasiorkach. pociąg Kraków – Gdynia uwięziony po uderzeniu w sieć trakcyjną.

O godzinie 19:46 do dyżurnego ruchu wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku kolejowego, do którego doszło pomiędzy Smętowem a Morzeszczynem. Pociąg pasażerski numer 3513 relacji Kraków – Gdynia Główna uderzył w sieć trakcyjną, co spowodowało jego unieruchomienie. Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

200 osób będzie ewakuowanych.

Zgłoszenie zostało przekazane odpowiednim służbom, a na miejsce wypadku zostały wysłane trzy zastępy ratunkowe. Pasażerowie, którzy utknęli w pociągu, zostaną ewakuowani do innego składu.

Akcja ratunkowa jest już w toku, a na miejscu pracują specjaliści, aby zapewnić jak najszybsze i najbezpieczniejsze przetransportowanie pasażerów.

Szczegóły dotyczące przyczyn zdarzenia oraz dalsze informacje o postępie akcji ratunkowej będą podawane na bieżąco. Pasażerowie podróżujący tą trasą mogą spodziewać się opóźnień w kursowaniu pociągów. Prosimy o śledzenie komunikatów kolejowych oraz informacji od przewoźnika.

Wypadek kolejowy w Gąsiorkach (FOTO: KWPSP Gdańsk)
Wypadek kolejowy w Gąsiorkach (FOTO: KWPSP Gdańsk)
Wypadek kolejowy w Gąsiorkach (FOTO: KWPSP Gdańsk)

Czytaj też: Żuławska Kolej Dojazdowa. Nowy rozkład jazdy – wakacje 2024

mn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.