Ewakuacja obozów harcerskich na Pomorzu (FOTO: canva.com)

Burza na Pomorzu. Ponad 250 interwencji straży pożarnej

Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku przekazało istotne informacje na temat prowadzonej ewakuacji obozów harcerskich w województwie pomorskim. Straż pożarna wstępnie interweniowała ponad 250 razy.

Aktualizacja godz. 19:58
Poniżej przedstawiamy liczbę zdarzeń obsługiwanych przez poszczególne jednostki Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w województwie pomorskim na godz. 19.

Nazwa jednostkiNumer jednostkiIlość zdarzeń
KM PSP Gdańsk110100018
KM PSP Gdynia11050004
KM PSP Słupsk11140009
KM PSP Sopot11160002
KP PSP Bytów11020003
KP PSP Chojnice110300022
KP PSP Człuchów11040007
KP PSP Kartuzy110600011
KP PSP Kościerzyna110700023
KP PSP Kwidzyn11080003
KP PSP Lębork11090002
KP PSP Malbork11100008
KP PSP Nowy Dwór Gdański11110009
KP PSP Pruszcz Gdański111200030
KP PSP Puck11130005
KP PSP Starogard Gdański111700069
KP PSP Sztum11200003
KP PSP Tczew111800019
KP PSP Wejherowo111900011
KW PSP Gdańsk11000000
Sztab Gdańsk11000100


Nad Pomorzem przechodzi front burzowy. IMGW wydało ostrzeżenia. Dotychczas pomorskie służby odnotowały 100 zdarzeń.

Obóz nad Jeziorem Gałęzów, powiat słupski: Ewakuacja obozu harcerskiego nad jeziorem Gałęzów objęła 133 osoby, które zostały przetransportowane do szkoły w Niepoględziu. Operacja została przeprowadzona bez udziału PSP.

Obóz ZHP Rumia z miejscowości Potęgowo, gm. Linia: O godzinie 16:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego (SKKP) w Wejherowie otrzymało informację o ewakuacji obozu harcerskiego ZHP Rumia z miejscowości Potęgowo. 176 osób zostało przewiezionych autobusem do szkoły w Strzepczu przy współpracy z Urzędem Gminy Linia. Operacja również odbyła się bez udziału PSP.

Obóz nad Jeziorem Kałębie, powiat starogardzki: Ewakuacja objęła 69 osób z obozu harcerskiego nad jeziorem Kałębie. Uczestnicy zostali przeniesieni do szkoły w Osieku, a operacja przebiegła bez bezpośredniego wsparcia PSP.

Ewakuacja obozów na południu Kaszub

Obozy w miejscowościach Peplin, Czernica, Brusy, powiat chojnicki: Ewakuacja z powiatu chojnickiego dotyczyła 424 osób z obozów harcerskich w Peplinie, Czernicy i Brusach. Harcerze zostali przetransportowani do świetlic i szkół. Operacja odbyła się informacyjnie, bez udziału PSP.

Obóz w Gołubiu, powiat kartuski: Ostatnia ewakuacja dotyczyła 89 osób z obozu harcerskiego w Gołubiu. Harcerze zostali przetransportowani do szkoły w tej samej miejscowości. Operacja przebiegła bez udziału PSP.

Czytaj też: Wypadek w Gołębiewku. Kierowca uderzył w grupę rowerzystów

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.