EPL wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego (FOTO: EPL wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego (FOTO: Ursula Von Der Leyen/x)

Ursula von der Leyen: EPL wygrywa wybory do PE

To dobry dzień dla Europejskiej Partii Ludowej; wygraliśmy wybory europejskie – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas wieczoru wyborczego swojej partii w Brukseli.

W otoczeniu swoich współpracowników i licznych sympatyków von der Leyen z dumą ogłosiła zwycięstwo, które umocniło pozycję jej partii jako lidera w Parlamencie Europejskim.

„Jesteśmy najsilniejszą partią. Jesteśmy kotwicą stabilności. Wyborcy docenili nasze przywództwo przez ostatnie pięć lat. To jest wspaniała wiadomość dla nas wszystkich” – podkreśliła w swoim przemówieniu, które wywołało burzę oklasków i entuzjazmu wśród zgromadzonych.

Centroprawicowa Europejska Partia Ludowa (EPL) odniosła spektakularne zwycięstwo, utrzymując lub nawet nieznacznie zwiększając poparcie w stosunku do wyników sprzed pięciu lat, jak wynika z szacunków podanych przez Parlament Europejski. Wyniki te potwierdzają silną pozycję EPL w europejskiej polityce, a także zdolność do zjednoczenia różnorodnych grup politycznych wokół wspólnych celów i wartości.

Nowa era Unii Europejskiej

Von der Leyen, podkreślając znaczenie tego sukcesu, zaznaczyła, że jest to dopiero początek nowej ery dla Europy.

„Wyborcy wysłali jasny sygnał: chcą kontynuacji naszej polityki i dalszego wzmacniania Unii Europejskiej. Nasza praca się nie kończy, a to zwycięstwo daje nam mandat do dalszych działań na rzecz silniejszej i bardziej zjednoczonej Europy” – powiedziała.

Europejska Partia Ludowa, jako główna siła polityczna w Parlamencie Europejskim, ma teraz przed sobą wiele wyzwań i możliwości. Jednym z priorytetów będzie dalsza integracja europejska, z naciskiem na rozwój gospodarczy, innowacje oraz ochronę środowiska. EPL zobowiązuje się również do prowadzenia polityki otwartości i dialogu z wszystkimi krajami członkowskimi, aby wspólnie stawić czoła globalnym wyzwaniom.

Jak powiedziała von der Leyen, „Jesteśmy gotowi do pracy. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy, że go nie zawiedziemy.”

Czytaj też: Wyborcy postawili na Koalicję Obywatelską w wyborach do PE

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.