Były senator PiS z Pomorza trafi za kratki. Znęcał się nad psem (FOTO: mat. prasowe)

Były senator PiS z Pomorza trafi za kratki. Znęcał się nad psem

Podziel się ze znajomymi:

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał prawomocny wyrok skazujący Waldemara Bonkowskiego, byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości, na trzy miesiące pozbawienia wolności.

Dodatkowo, przez rok będzie musiał wykonywać prace społecznie użyteczne. Wyrok jest efektem apelacji, w której prokurator domagał się dla Bonkowskiego roku i dziesięciu miesięcy bezwzględnego więzienia.

Były polityk był oskarżony o szczególnie okrutne znęcanie się nad psem. Zarzuty dotyczyły incydentu, podczas którego przywiązał on zwierzę do haka holowniczego swojego samochodu i ciągnął za pojazdem. Całe zdarzenie zostało nagrane przez innego kierowcę, który jechał za samochodem Bonkowskiego i to on zawiadomił policję.

Niestety, pies nie przeżył tego tragicznego zdarzenia.

W I instancji skazany na rok pozbawienia wolności z zawieszeniem wykonania kary na okres trzech lat

W pierwszej instancji Bonkowski został skazany na rok pozbawienia wolności z zawieszeniem wykonania kary na okres trzech lat. W trakcie procesu apelacyjnego jego obrońca, adwokat Jacek Potuski, argumentował, że oskarżony w chwili zdarzenia chorował na COVID-19 i nie był w stanie w inny sposób przetransportować psa, który uciekł z posesji.

Prokurator jednak podkreślał, że pierwsza kara była zbyt łagodna i nieadekwatna do okrucieństwa czynu, co skłoniło go do wniosku o znacznie surowsze potraktowanie sprawy.

Czytaj też: Zwolennicy PO z lewaków robią marionetki PiS-u

mn