Gdańsk to turystyczna perła z niewygodnymi problemami (FOTO: wbijamszpile.pl)

Gdańsk to turystyczna perła z niewygodnymi problemami

Gdańsk od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów z całego świata. Miasto to zdobyło wiele wyróżnień, które potwierdzają jego atrakcyjność turystyczną. Tymczasem rzeczywistość może wielu turystów rozczarować już po wyjściu z turystycznego autokaru.

W 2023 roku Gdańsk został uznany za jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Europie przez prestiżowy portal turystyczny European Best Destinations. Wyróżnienia te podkreślają bogactwo historyczne miasta, wspaniałą architekturę oraz różnorodność kulturalną. Dodatkowo, miasto było chwalone za doskonałą infrastrukturę turystyczną, w tym liczne hotele, restauracje i atrakcje.

Turystyczne złudzenia

Niestety, rzeczywistość turystyczna Gdańska nie zawsze jest tak różowa, jak mogłoby się wydawać z opisów w folderach turystycznych. Jednym z najbardziej dotkliwych problemów jest brak podstawowych udogodnień w kluczowych miejscach turystycznych.

Przykładem takiej sytuacji jest największy parking dla autokarów na Długich Ogrodach, gdzie każdego dnia wysiadają setki turystów. Pomimo tak dużego natężenia ruchu, miejsce to oferuje jedynie dwie przenośne toalety Toi Toi.

Problem toalet

Zaskakujące jest to, że w dobie nowoczesnych rozwiązań turystycznych, tak podstawowa kwestia jak dostępność toalet pozostaje nierozwiązana. Dwie przenośne toalety to zdecydowanie za mało, by zaspokoić potrzeby setek turystów, którzy odwiedzają Gdańsk każdego dnia.

Sytuacja ta jest szczególnie absurdalna, biorąc pod uwagę, że Gdańsk jest miastem o międzynarodowej renomie, chętnie odwiedzanym przez turystów z różnych zakątków świata.

Gdańsk to turystyczna perła z niewygodnymi problemami (FOTO: wbijamszpile.pl)
Gdańsk to turystyczna perła z niewygodnymi problemami (FOTO: wbijamszpile.pl)

Alkoholowe problemy

Dodatkowym problemem, który rzuca cień na turystyczny wizerunek Gdańska, jest obecność osób nadużywających alkohol w okolicach parkingu na Długich Ogrodach. Miejsce to, które powinno być wizytówką miasta, często staje się areną nieprzyjemnych incydentów związanych z osobami nietrzeźwymi.

Turyści, zamiast cieszyć się urokami Gdańska, muszą zmagać się z widokiem pijanych osób, co z pewnością nie sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku miasta.

Czytaj też: Dynamiczny wzrost turystyki w małych obiektach w 2023 r.

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!