Loty z Gdańska do Mediolanu i na Maderę (FOTO: Wizz Air)

Loty z Gdańska do Mediolanu i na Maderę

Wizz Air, wiodąca węgierska linia lotnicza, ogłosiła otwarcie czterech nowych połączeń z trzech polskich miast, w tym dwóch tras bezpośrednio z Gdańska. Już w drugiej połowie tego roku podróżni z Gdańska będą mieli możliwość korzystania z bezpośrednich lotów do Mediolanu oraz na portugalską wyspę Madera.

Nowa trasa z Gdańska do Mediolanu zostanie uruchomiona 1 października 2024 roku. W sezonie letnim samoloty Wizz Air będą latać na tej trasie cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Natomiast od listopada połączenia będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Loty będą obsługiwane na lotnisko Mediolan-Malpensa, które jest jednym z największych portów lotniczych we Włoszech, zapewniając dogodne połączenia z innymi europejskimi destynacjami.

Zobacz też: Kochamy latać. Rośnie liczba pasażerów linii lotniczych

Loty z Gdańska na Maderę

Drugą nowością dla podróżnych z Gdańska będzie połączenie z portugalską wyspą Madera. Loty na tej trasie rozpoczną się 27 października 2024 roku. Samoloty będą kursować dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Madera, znana ze swojego łagodnego klimatu, spektakularnych krajobrazów i bogatej flory, staje się coraz bardziej popularnym miejscem wypoczynkowym dla Europejczyków.

Sasha Vislaus, menedżerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, wyraziła zadowolenie z wprowadzenia nowych tras, podkreślając zaangażowanie przewoźnika na polskim rynku.

„Z radością ogłaszamy nowe, fantastyczne połączenia z Polski, które odzwierciedlają nasze silne zaangażowanie na polskim rynku. (…) Jesteśmy przekonani, że nowe trasy zostaną ciepło przyjęte przez podróżnych i przyczynią się do wzmocnienia więzi gospodarczych między Polską a tymi dynamicznymi europejskimi miejscami docelowymi”

– powiedziała Vislaus.

Czytaj też: Loty z Gdańska do Dubaju. Nowa oferta od Coral Travel

Wizz Air w Polsce

Wizz Air to jedna z największych tanich linii lotniczych operujących w Polsce. Obsługuje ponad 600 tras z 25 baz operacyjnych w regionie, a jej flota składa się z 213 samolotów Airbus A320 i A321. W 2023 roku Wizz Air przewiózł 60,3 miliona pasażerów, co świadczy o jego rosnącej popularności i zaufaniu klientów.

Czytaj też: Rosjanie planują rozbudowę lotniska w Obwodzie Królewieckim

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.