Orłoś pogratulował wyróżnienia dla 19:30. Nagrody Mariusza Waltera (FOTO: facebook.com/19.30/X)

Orłoś pogratulował wyróżnienia dla 19:30. Nagroda Mariusza Waltera

Podziel się ze znajomymi:

– To co zrobiliście w grudniu ’23 było niesamowite, przełomowe, historyczne. Dzięki Wam na antenę TVP wróciła normalność – przekazał Maciej Orłoś, szef Telexpressu w TVP. Magazyn otrzymał wyróżnienie w ramach plebiscytu: Nagroda Mariusza Waltera. Czegoś takiego no nikt się nie spodziewał.

W piątek, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, odbyła się uroczysta gala pierwszej edycji Nagrody Mariusza Waltera. Kategoria „Osobowość medialna roku” przypadła Katarzynie Kasi, wyróżnionej za głębokie refleksje nad współczesnością, umiejętność tworzenia odważnych wizji i kreatywność w komunikacji. Jej prace, łączące filozoficzne namysły z lekkim piórem, znaleźć można na łamach „Newsweeka”, „Kultury Liberalnej” oraz w audycjach TVN24 i Radia Nowy Świat.

Z kolei w kategorii „Wydarzenie roku w mediach” nagrodzono redakcję magazynu 19:30 za stworzenie rzetelnego i obiektywnego programu informacyjnego, będącego alternatywą dla upolitycznionych wiadomości. Nagroda ta jest dowodem na wysoką jakość dziennikarstwa i dążenie do niezależnej informacji.

Zobacz też: Głębokie zmiany w PiS? Imigrant Sunil Ahuja na listach do sejmiku

Swój pochwalił swojego

Gratulacje za wyróżnienie przekazał Maciej Orłoś.

„Nagroda Mariusza Waltera dla 19.30! Serdeczne gratulacje dla całego zespołu. To co zrobiliście w grudniu ’23 było niesamowite, przełomowe, historyczne. Dzięki Wam na antenę TVP wróciła normalność”, napisał prezenter Teleexpressu.

Słowa skomentował były redaktor naczelny Głosu Wielkopolskiego, Wojciech Wybranowski.

„O kurde. Nic zabawniejszego już w ten weekend nie przeczytam”, napisał w portalu X.

Nowy głos w mediach

Nagroda „Nowy głos w mediach” trafiła do zespołu Orientuj.się, który dzięki nowatorskiemu podejściu do mediów społecznościowych, z sukcesem dotarł do młodych odbiorców, prezentując im świat polityki i społeczeństwa w przystępnej formie. To wyróżnienie podkreśla znaczenie inicjatyw oddolnych i świeżego spojrzenia na dziennikarstwo.

Michał Okoński został laureatem w kategorii „Sport w mediach” za jego erudycję i umiejętność przekazywania złożonych kwestii w przystępny sposób, a także za jego wkład w pokazanie piękna i brudnej strony futbolu. Ta nagroda akcentuje rolę sportu w mediach i docenia oryginalne podejście do jego prezentacji.

Nagroda Mariusza Waltera

Podczas gali przypomniano, że Nagroda Mariusza Waltera, zaplanowana na dziesięć lat, jest wyrazem uznania dla kreatywności, odwagi i doskonałego warsztatu dziennikarskiego. Laureaci otrzymali statuetki od Tomasza Górnickiego oraz nagrody pieniężne, podkreślając znaczenie tej inicjatywy dla promocji wysokiej jakości dziennikarstwa w Polsce.

Czytaj też: Gdański parking rowerowy za 13 mln zł. W projekcie wspinaczka po schodach

Maciej Naskręt

Jakie jest Twoje wrażenie?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0