Szokujące zatrzymanie polskich żołnierzy na granicy. Internet wrze (FOTO: canva.com/X)

Szokujące zatrzymanie polskich żołnierzy na granicy. Internet wrze

Media w Polsce obiegły szokujące doniesienia dotyczące zatrzymania trzech żołnierzy, którzy oddali strzały ostrzegawcze w kierunku atakujących migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Wicepremier oraz Minister Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, stanowczo skrytykował te działania, uznając je za nie do przyjęcia. Poniżej przedstawiamy szczegóły tej sprawy oraz stanowisko ministra.

Portal Onet poinformował, że Żandarmeria Wojskowa zatrzymała trzech żołnierzy, którzy oddali strzały ostrzegawcze w kierunku napierających uchodźców na polskiej granicy z Białorusią, w okolicach miejscowości Dubicze Cerkiewne.

Zdarzenie miało miejsce na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. Prokuratura postawiła zarzuty dwóm żołnierzom, oskarżając ich o przekroczenie uprawnień oraz narażenie życia innych osób.

Reakcja Ministra Obrony Narodowej

Wicepremier Kosiniak-Kamysz szybko odniósł się do tych doniesień, wyrażając swoje zaniepokojenie i oburzenie. W serwisie X (dawniej Twitter) napisał:

„Zatrzymanie żołnierzy oddających strzały alarmowe w kierunku atakujących migrantów jest nie do przyjęcia.”

Minister obiecał, że działania Żandarmerii Wojskowej wobec zatrzymanych zostaną bezwzględnie wyjaśnione.

„Żołnierze stojący na straży bezpieczeństwa państwa muszą być pewni, że procedury prawne ich chronią” – dodał Kosiniak-Kamysz. Szef MON podkreślił również, że zawsze będzie stał po stronie honoru polskich żołnierzy i nie dopuści do sytuacji, w której osoby chroniące granice państwa są niesprawiedliwie karane.

Komentarz Publiczny – zatrzymanie polskich żołnierzy

Oświadczenia ministra wywołały burzliwą dyskusję publiczną w sieci, jak i same zatrzymanie polskich żołnierzy. Wielu obywateli i ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa narodowego wyraziło swoje wsparcie dla zatrzymanych żołnierzy, podkreślając, że ich działania były uzasadnione w obliczu narastającego zagrożenia.

Z drugiej strony, niektórzy komentatorzy zwracają uwagę na konieczność dokładnego zbadania okoliczności zdarzenia i zachowania zgodności z procedurami prawnymi.

Czytaj też: Sondaż. Polacy o umocnieniach na granicy z Rosją i Białorusią

Onet/X/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Komentarze:

  1. Nachodźcy po wtargnięciu na ziemię Polaków powinni być natychmiast zastrzeleni,
    nie straszeni strzałami ostrzegawczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.