Ciepło w Święta Wielkanocne na Pomorzu (FOTO: canva.com/IMGW)

Ciepło w Święta Wielkanocne na Pomorzu

Święta Wielkanocne zapowiadają się na Pomorzu jako czas ciepły i wiosenny, idealny do spędzenia na zewnątrz w gronie rodziny i przyjaciół. Lokalne opady deszczu i burze mogą momentami przynieść odświeżenie, ale nie zakłócą wiosennej, optymistycznej atmosfery.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czasie Świąt Wielkanocnych czeka nas mieszanka wiosennych warunków pogodowych, które z pewnością dodadzą uroku tym wyjątkowym dniom. Początek okresu świątecznego, czyli piątek i sobota (29/30 marca), przyniesie nam duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, co może być idealną okazją do podziwiania wiosennego słońca.

Temperatury na Pomorzu będą wyjątkowo łaskawe, osiągając do 21°C na południu, co zwiastuje przyjemne i ciepłe dni. Wiatr będzie łagodny, co czyni ten czas idealnym dla spacerów i rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Na Pomorzu są możliwe opady deszczu

Przełom marca i kwietnia (30/31 marca – 1 kwietnia) według IMGW przyniesie nam lekkie opady deszczu, które są nie tylko znakiem prawdziwej wiosny, ale także przynoszą nadzieję na kwitnącą przyrodę i zielone krajobrazy. Temperatury utrzymają się na komfortowym poziomie od 17°C do 19°C, co nadal pozwoli na cieszenie się aktywnościami na zewnątrz, a także tradycyjnymi świętami.

Pierwszy dzień kwietnia (niedziela/poniedziałek) obiecuje umiarkowane zachmurzenie, co może zwiastować idealne warunki do poszukiwań wielkanocnych jajek w ogrodzie. Temperatura nadal będzie sprzyjać wiosennym aktywnościom, oscylując między 11°C a 17°C.

Zobacz też: Dorota Pyć została nowym prezesem Portu Gdańsk

Święta Wielkanocne w wiosennej aurze

Rozpoczynając tydzień po Świętach Wielkanocnych, możemy spodziewać się więcej opadów deszczu, które przyniosą odświeżenie i nowe życie do naszego otoczenia. Pomimo że temperatury nieco się obniżą, będą one typowe dla wczesnej wiosny, dając poczucie świeżości i ożywienia.

Podsumowując, Święta Wielkanocne zapowiadają się jako czas łagodnych wiosennych dni, z okazjonalnymi opadami deszczu, które jedynie dodadzą do uroku tego okresu. Będzie to doskonała okazja, aby cieszyć się czasem spędzonym z bliskimi, delektując się pierwszymi oznakami wiosny.

Czytaj też: Prawie 2 tys. młodych kobiet zażyło tabletkę „dzień po” w 2023 r.

mn