Krzysztof Szymański. Nowy poseł Konfederacji z Pomorza (FOTO: wbijamszpile.pl)

Krzysztof Szymański. Nowy poseł Konfederacji z Pomorza

Krzysztof Szymański, członek Konfederacji, został posłem na Sejm z okręgu gdyńsko-słupskiego. Swój wybór zawdzięcza wynikowi w wyborach parlamentarnych w 2023 r. i posłowi Stanisławowi Tyszce, który dostał się do Parlamentu Europejskiego w czasie niedzielnych wyborów.

Urodzony i wychowany w Gdyni, Krzysztof Szymański ukończył studia z zakresu elektroautomatyki okrętowej na Akademii Morskiej w Gdyni (obecnie Uniwersytet Morski w Gdyni), uzyskując tytuł inżyniera. Dodatkowo, poszerzył swoje kwalifikacje na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

Obecnie prowadzi własną spółkę specjalizującą się w doradztwie biznesowym, zarządzaniu projektami oraz projektowaniu inżynierskim w zakresie elektroautomatyki okrętowej. Ma także doświadczenie jako oficer elektroautomatyk floty handlowej, głównie w sektorze oil&gas.

To dla mnie bardzo szczęśliwa chwila, bo poświęciłem na działalność społeczno-polityczną już 16 lat swojego życia. To było dla mnie zawsze ważne, żeby móc pracować dla narodu, dla społeczeństwa. Gdy taka szansa się pojawia, to jest to spełnienie moich ambicji i marzeń, ale także duże wyzwanie i poczucie ciężaru odpowiedzialności. Prawie półtorej miliona wyborców głosowało na Konfederację, więc to duża odpowiedzialność, żeby ich dobrze reprezentować

– mówi wbijamszpile.pl Krzysztof Szymański.

Działalność polityczna

Krzysztof Szymański zaangażował się w politykę już jako osiemnastolatek, dołączając do organizacji narodowych, takich jak Młodzież Wszechpolska. Jego działalność w Ruchu Narodowym i Konfederacji doprowadziła do startu w wyborach do Sejmu w 2023 roku, choć wtedy nie udało mu się zdobyć mandatu.

W 2024 roku ponownie próbował swoich sił, tym razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu pomorskiego, jednak również bez sukcesu. Jednak w wyniku uzyskania mandatu eurodeputowanego przez Stanisława Tyszkę, Szymański objął jego miejsce w polskim Sejmie, wzmacniając pozycję Konfederacji i lidera Krzysztofa Bosaka.

Krzysztof Szymański. Życie prywatne

Całe życie Krzysztofa Szymańskiego związane jest z Gdynią. Mieszkał na różnych dzielnicach miasta, obecnie osiadł w Suchym Dworze, tzw. „gdyńskiej sypialni”. Od 2017 roku jest w związku małżeńskim z Martą, z którą ma dwie córeczki: Julię i Helenę.

Czytaj też: Michał Kowalski nowym posłem PiS z Pomorza

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.