Michał Kowalski nowym posłem PiS z Pomorza (FOTO: Michał Kowalski/Facebook.com)

Michał Kowalski nowym posłem PiS z Pomorza

Michał Kowalski zostanie nowym posłem na Pomorzu, zastępując Piotra Müllera, który uzyskał mandat do Parlamentu Europejskiego. Kowalski to doświadczony samorządowiec i menedżer.

Michał Kowalski jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego (filologia angielska), Akademii Marynarki Wojennej (administracja morska) oraz Politechniki Gdańskiej (podyplomowe studia w zakresie zarządzania).

Kariera zawodowa i samorządowa

Kowalski przez wiele lat pracował w Urzędzie Miejskim we Władysławowie jako inspektor ds. rozwoju i inwestycji, gdzie realizował dziesiątki programów drogowych oraz inicjatywy związane z ochroną środowiska. Kierował też Centralnym Ośrodkiem Sportu Cetniewo, odpowiedzialny za realizację zadań publicznych związanych ze szkoleniem sportowym oraz zarządzaniem obiektami sportowymi.

Michał Kowalski. Aktywność społeczna

Od 2010 roku Michał Kowalski pełni funkcję radnego powiatowego, dbając o politykę historyczną regionu poprzez organizację obchodów Dni Piłsudczyków oraz konferencji hallerowskich, upamiętniających Błękitnego Generała Józefa Hallera. Jego działalność społeczna obejmuje również wsparcie dla lokalnych klubów sportowych, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich oraz ochotniczych straży pożarnych.

Kowalski jest aktywnym członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, gdzie angażuje się w życie wspólnoty i promuje tradycyjne kaszubskie wartości. Jego zaangażowanie w lokalne inicjatywy i charytatywność świadczą o głębokim związku z regionem i jego mieszkańcami.

Życie prywatne

Prywatnie Michał Kowalski jest mężem i ojcem dwójki dzieci w wieku szkolnym. Wolny czas spędza aktywnie, podróżując i uprawiając sporty. Jego pasje i zaangażowanie w działalność charytatywną pokazują, że jest osobą, która nie tylko dba o rozwój zawodowy, ale także o dobro wspólne.

Wizja i plany

Michał Kowalski uważa, że Pomorze jest „oknem na świat” i kluczowym regionem dla rozwoju gospodarki całego kraju. Jego zdaniem, Pomorze zasługuje na duże inwestycje, które przyczynią się do jego dalszego rozwoju i dobrobytu mieszkańców.

Czytaj też: Sensacyjna zmiana na Pomorzu. Piotr Müller zastąpi Anne Fotygę

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.