Trójmiejski Marsz Równości przejdzie ulicami Gdańska (FOTO: gdansk.pl)

Marsz Równości przejdzie przez Gdańsk. Korki niemal pewne

25 maja odbędzie się manifestacja w Śródmieściu Gdańska. W związku z tym spodziewane są utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacji miejskiej.

W sobotę, 25 maja, w godz. 14.30 – 18.00 na terenie Śródmieścia Gdańska organizowany będzie Trójmiejski Marsz Równości. Uczestnicy rozpoczną przemarsz przy Urzędzie Marszałkowskim, na ul. Okopowej, następnie przejdą ul. Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Błędnik – Popiełuszki – Nowomiejska – Narzędziowców – Malarzy.

Należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie. Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przestrzeni publicznej oraz odbywającego się zgromadzenia czuwać będą funkcjonariusze policji oraz Straż Miejska. Ruchem drogowym, w najbardziej newralgicznych punktach będzie kierowała policja. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Czytaj też: Tęczowy tramwaj wyjedzie na ulice Gdańska. „To grube nadużycie”

Marsz Równości zakłóci komunikację miejską

Utrudnienia w funkcjonowaniu linii autobusowych i tramwajowych w centrum Gdańska mogą wystąpić w godzinach 16.00-18.00. Informacje o bieżących zmianach będą dostępne na stronie internetowej ZTM w zakładce „Bieżąca Sytuacja Komunikacyjna” oraz na tablicach elektronicznych na przystankach.

Osoby chcące w sobotę, 25 maja odbyć podróż do Śródmieścia komunikacją miejską lub samochodem powinny uwzględnić spodziewane utrudnienia albo po prostu zrezygnować z przyjazdu.

Zobacz też: Tęczowy Tramwaj w Gdańsku. Ostra krytyka Młodzieży Wszechpolskiej

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.