Tęczowy Tramwaj w Gdańsku. Ostra krytyka Młodzieży Wszechpolskiej (FOTO: Piotr Wittman/gdansk.pl/Rafał Buca/Facebook

Tęczowy Tramwaj w Gdańsku. Ostra krytyka Młodzieży Wszechpolskiej

W piątek, 24 maja, na gdańskie tory wyjechał wyjątkowy tramwaj, którego sufit zdobi tęcza. Inicjatywa ta jest efektem działań Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, organizatora IX Trójmiejskiego Marszu Równości. Projekt spotkał się jednak z ostrą krytyką ze strony Młodzieży Wszechpolskiej, reprezentowanej przez Rafała Bucę.

Rafał Buca z Młodzieży Wszechpolskiej wyraził swoje stanowisko dla portalu wbijamszpile.pl wobec tęczowego tramwaju, określając go jako narzędzie propagowania liberalno-lewicowej ideologii przez rząd Koalicji Obywatelskiej.

Tęczowe tramwaje w Gdańsku kontynuują wpychanie nam na siłę liberalno-lewicowej ideologii przez rząd Koalicji Obywatelskiej. Włodarze ,,uśmiechniętych miast” dokładnie pilnują, by na każdym kroku przypominać nam, że ich poglądy są jedynymi dopuszczalnymi

stwierdził Buca.

Buca nawiązał również do polityki Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, która jego zdaniem dąży do eliminacji symboli religijnych z przestrzeni publicznej.

Kolega Aleksandry Dulkiewicz, Rafał Trzaskowski nakazał usunięcie wszystkich krzyży z urzędów oraz zabronił posiadania nawet drobnych symboli chrześcijańskich na biurkach urzędników. To wszystko w imię tak zwanej neutralności światopoglądowej i świeckości

podkreślił.

Zobacz też: Tęczowy tramwaj wyjedzie na ulice Gdańska. „To grube nadużycie”

Rafał Buca: krzyż jest zły, flaga LGBT okej

Jego zdaniem, działania władz Koalicji Obywatelskiej są sprzeczne z deklarowaną neutralnością światopoglądową.

Krzyż jest zdaniem polityków Koalicji Obywatelskiej zły, bo pokazywany publicznie reprezentuje system wartości i przekonań, ale flaga LGBT jest już okej choć również reprezentuje system wartości i przekonań. Krzyż narzuca wartości, a flaga LGBT już nie. Oczywiście to bzdura

– dodał Buca.

Rafał Buca uważa, że zarówno w Gdańsku, jak i w Warszawie dochodzi do zastępowania symboli religijnych symboliką liberalno-lewicową.

Działania zarówno Trzaskowskiego, jak i Dulkiewicz są zwykłym kłamstwem. Nie niosą one żadnej ,,neutralności światopoglądowej”. Po prostu rugują one wszelkie symbole religii chrześcijańskiej, by zastąpić je symboliką swojej ideologii

– stwierdził Buca.

Jego zdaniem, prowadzi to do sytuacji, w której „mały krzyżyk na biurku urzędnika w Warszawie jest zakazany, a tramwaje w Gdańsku są obwieszone tęczowymi flagami symbolizującymi sukces liberalno-lewicowego salonu nad ,,katolickim zaściankiem”.

Zobacz też: Jawna agitacja. Magdalena Adamowicz i książki kucharskie w bibliotekach

Ograniczanie wolności słowa i poglądów

Buca ponadto ostrzega przed konsekwencjami takich działań, przewidując, że mogą one prowadzić do ograniczenia wolności słowa i światopoglądu.

Zbliżamy się do momentu, gdzie za sprzeciw wobec zmian płci u dzieci, czy imigracji będziemy karani mandatami na wiele tysięcy złotych, jak ma to miejsce już na zachodzie. Działania Dulkiewicz i Trzaskowskiego to wstęp do ograniczenia wolności słowa i światopoglądu

– zakończył swoją wypowiedź Buca.

Kontrowersje wokół tęczowego tramwaju w Gdańsku pokazują, jak bardzo podzielone są opinie na temat obecności symboli LGBT w przestrzeni publicznej. Wprowadzenie takich inicjatyw spotyka się zarówno z entuzjazmem, jak i z ostrą krytyką, co świadczy o głębokich podziałach w polskim społeczeństwie.

Czytaj też: Wiceprezydent Gdańska i radny PO w gorącej Turcji na delegacji

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.