Nienawiść wobec migrantów. Rządowe "zero tolerancji" (FOTO: Straż Graniczna/X)

Nienawiść wobec migrantów w sieci. Rządowe „zero tolerancji”

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Tomasz Siemoniak, wydał mocne oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym ostrzegł, że „policja będzie twardo reagować na szerzenie nienawiści i łamanie prawa na tym tle przez grupy i pojedyncze osoby”. Jest to reakcja na ostatnie wydarzenia związane z traktowaniem migrantów w Polsce.

Policja również zabrała głos, podkreślając swoją gotowość do ścigania i zwalczania aktów nienawiści. W oświadczeniu opublikowanym na serwisie X zaznaczono, że „pojawiające się w przestrzeni medialnej doniesienia o niegodziwym traktowaniu migrantów powinny być zgłaszane organom ścigania, a nie powielane”. Podkreślono, że zwalczanie przestępstw z nienawiści jest jednym z priorytetów polskiej Policji, a w każdej takiej sytuacji podejmowane są odpowiednie działania.

„Nie ma zgody na łamanie prawa i szerzenie nienawiści” – podkreślono w komunikacie.

Współpraca z Policją

Minister Siemoniak zaznaczył, że w tej sprawie blisko współpracuje z Komendantem Głównym Policji Markiem Boroniem oraz swoimi zastępcami, Czesławem Mroczkiem i Maciejem Duszczykiem. Wezwał społeczeństwo do aktywnego zgłaszania takich incydentów. Do policyjnego apelu dołączyła się również Straż Graniczna.

Kontrowersyjne zdjęcia

Oświadczenia szefa MSWiA i Straży Granicznej mają związek z kontrowersyjnymi zdjęciami opublikowanymi w serwisie X. Na zdjęciach widać poniżanych migrantów, zmuszanych do przystawiania sobie do głów palców wskazujących, aby przypominały rogi. Zdjęcia, z wyrażającymi zadowolenie podpisami, udostępnił działacz Konfederacji Paweł Wyrzykowski.

Piotr Czaban z Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego, pracującego na granicy polsko-białoruskiej, poinformował, że zgłosił sprawę policji. Wyrzykowski nie podał pochodzenia zdjęć, ale w późniejszych wpisach zastrzegł, że nie przebywał ostatnio w strefie przygranicznej.

Krzysztof Bosak, szef Konfederacji wyjaśnił, że Paweł Wawrzykowski nic nie ma wspólnego z Konfederacją.

Parę osób pyta, więc odpowiadam: autor poniższego wpisu NIE JEST ani liderem Konfederacji gdziekolwiek (jego biogram wprowadza w błąd celowo) ani członkiem którejkolwiek partii współtworzącej Konfederację. Działał w przeszłości w partiach koliberalnych, ale został z nich

– napisał Bosak na portalu X.

Apel o sprawiedliwość

Minister Tomasz Siemoniak i przedstawiciele służb mundurowych jasno wyrazili swoje stanowisko – nienawiść i przestępstwa z nią związane nie będą tolerowane. Społeczeństwo zostało wezwane do współpracy w zgłaszaniu takich incydentów, aby zapobiec ich powtarzaniu i zapewnić sprawiedliwość ofiarom.

Czytaj też: Nowa Dyrektywa UE. Czy imigranci w Polsce będą żyć jak pączki w maśle?

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.