Tragedia na jeziorze Węgorzyno w Sulęczynie na Pomorzu (FOTO: canva.com)

Tragedia na jeziorze Węgorzyno w Sulęczynie na Pomorzu

W niedzielne popołudnie jezioro Węgorzyno w Sulęczynie (woj. pomorskie) stało się miejscem tragicznego wydarzenia. Z wód jeziora wyłowiono ciało 21-letniego mężczyzny, co potwierdziła policja.

Służby prasowe kartuskiej policji, przekazała, że specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego znalazła ciało młodego mężczyzny w niedzielę około godziny 14. Poszukiwania rozpoczęły się w sobotę o godzinie 16, gdy mieszkaniec powiatu kartuskiego zniknął pod wodą podczas pływania na rowerku wodnym.

Mężczyzna postanowił popływać, jednak po kilku metrach zniknął pod taflą wody, co wywołało natychmiastową reakcję służb ratowniczych.

Czytaj też: Egzotyczne zwierzęta odebrane w Gdańsku. Policja zatrzymała właściciela

Przerwane poszukiwania

Ze względu na złe warunki atmosferyczne, dowódca akcji poszukiwawczej zdecydował o jej przerwaniu w sobotę wieczorem. Poszukiwania wznowiono następnego dnia rano, w nadziei na odnalezienie mężczyzny. Na miejscu działały różne służby, w tym funkcjonariusze policji, strażacy oraz specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego.

Działania na miejscu – jezioro Węgorzyno w Sulęczynie

Na miejscu technik kryminalistyki wykonał czynności procesowe. Całe wydarzenie było nadzorowane przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kartuzach.

Od 1 kwietnia 2024 roku Komenda Główna Policji odnotowała 130 utonięć. RCB przypomina, by pływać jedynie w wyznaczonych miejscach, stosować się do poleceń ratownika i nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu.

Czytaj też: Zakończono śledztwo ws. wywrócenia jachtu Galar Gdański

PAP/mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.