Odważna decyzja wójt: spotkanie ws. CPK w Pruszczu Gdańskim (FOTO: UG Pruszcz Gdański/canva.com)

Odważna decyzja wójt: spotkanie ws. CPK w Pruszczu Gdańskim

Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Weronika Chmielowiec, zdecydowała się podjąć odważny krok i zaprosić mieszkańców na spotkanie dotyczące przebiegu linii Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) przez teren gminy Pruszcz Gdański. Spotkanie odbędzie się 3 lipca o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Pruszcz Gdański.

Odważna decyzja wójt Chmielowiec jest odpowiedzią na duże oczekiwania społeczne związane z tą inwestycją, podczas gdy rząd wciąż nie ma jasnego planu działania. Stąd można zdecydowanie powiedzieć, że na Pomorzu w bastionie PO to ogromna odwaga.

CPK, będące jednym z największych projektów infrastrukturalnych w Polsce, ma na celu stworzenie nowoczesnego hubu transportowego, który połączy lotnictwo, koleje i drogi. Zlokalizowany w centralnej części kraju, projekt ten ma stać się głównym węzłem komunikacyjnym, integrującym różne środki transportu.

Brak przedstawicieli CPK na spotkaniu – odważna decyzja

Pomimo wcześniejszych zapewnień, przedstawiciele CPK nie wezmą udziału w spotkaniu, argumentując to oczekiwaniem na decyzje kierunkowe dotyczące inwestycji. Te kluczowe decyzje mają zapaść w najbliższych miesiącach, a w przypadku kontynuacji planu realizacji linii, przewiduje się przeprowadzenie konsultacji społecznych jesienią.

Cel spotkania i sposób zgłaszania uwag

Spotkanie ma na celu zebranie opinii mieszkańców oraz wypracowanie wniosków, które zostaną przekazane do CPK. To ważna okazja dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, by wyrazić swoje obawy, sugestie i propozycje dotyczące planowanego przebiegu linii. Uwagi można również przesyłać mailowo na adres sekretariat@pruszczgdanski.pl do dnia 3 lipca lub bezpośrednio zgłaszać do CPK pod numerem telefonu 539 188 404.

Znaczenie spotkania dla lokalnej społeczności

Spotkanie m.in. z wójt jest kluczowym elementem dialogu między władzami gminy a jej mieszkańcami. Udział w nim pozwoli na lepsze zrozumienie obaw i potrzeb lokalnej społeczności oraz umożliwi wypracowanie wspólnego stanowiska, które zostanie przedstawione inwestorom. Wójt Chmielowiec podkreśla, że zaangażowanie mieszkańców w ten proces jest niezwykle istotne, ponieważ ich głos może wpłynąć na ostateczny kształt inwestycji.

Czytaj też: Rząd Tuska a przyszłość CPK. Decyzje na horyzoncie

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.