Oszuści podszywają się pod system Fala (FOTO: canva.com)

Oszuści podszywają się pod system Fala

Podziel się ze znajomymi:

Kolejne złe wiadomości od organizatorów systemu Fala. Oszuści próbują wykorzystać system biletu elektronicznego do sprzedaży kart podarunkowych.

W związku z wykrytymi próbami wyłudzeń, spółka InnoBaltica informuje, że nie sprzedaje kart podarunkowych Systemu Fala, a jedyną stroną internetową, przez którą można zamówić Kartę FALA jest strona Systemu Fala. Spółka powiadomiła policję o oszustach próbujących pobierać pieniądze za zakup karty poprzez fałszywe strony internetowe oraz profile społecznościowe.

InnoBaltica nie promuje Karty FALA jako karty podarunkowej. Spółka ostrzega przed działaniami oszustów, którzy założyli profil na portalu Facebook oraz fałszywą stronę www, podszywając się pod kampanię Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz promocję karty podarunkowej Systemu FALA – „Karta transportu publicznego Trójmiasto”.

Strona ta wyłudza pieniądze od pasażerów. Jedyną legalną i bezpieczną stroną, przez którą można zamówić Kartę FALA (pierwszy egzemplarz jest bezpłatny), jest strona Systemu Fala, możliwe też jest wykorzystanie do tego celu aplikacji “System FALA”.

System Fala. Poinformowanie organów ścigania

Sprawa została już przekazana policji i prokuraturze, spółka InnoBaltica jest w pełnej gotowości do pomocy i współpracy, a fałszywy profil został zgłoszony administracji portalu Facebook (Meta). Wszelkie podejrzane działania prosimy sygnalizować odpowiednim służbom.

Zrzut ekranu (FOTO: gdansk.pl)
Zrzut ekranu (FOTO: gdansk.pl)
Zrzut ekranu (FOTO: gdansk.pl)
Zrzut ekranu (FOTO: gdansk.pl)
System Fala - ostrzeżenie  (FOTO: gdansk.pl)
System Fala – ostrzeżenie (FOTO: gdansk.pl)

Co to jest system Fala?

System FALA to nowoczesne narzędzie służące do planowania podróży oraz płacenia za przejazdy w transporcie publicznym na terenie województwa pomorskiego. Docelowo ma on obejmować swoim zasięgiem trasy transportu kolejowego, w tym pociągi aglomeracyjne i regionalne (np. POLREGIO oraz PKP SKM w Trójmieście), a także trasy komunikacji miejskiej organizowanej przez miasta takie jak Gdańsk, Gdynia, i Sopot, a także mniejsze miejscowości w regionie​.

System umożliwiać ma bardzo wygodny sposób zakupu biletów przez podróżnych, w tym turystów, którzy korzystają z biletów jednorazowych. Dzięki urządzeniom zainstalowanym w pojazdach, takim jak falomaty czy czytniki kart, pasażerowie mogą łatwo nabywać bilety, nie musząc korzystać z tradycyjnych biletów kartonikowych. Wystarczy, że przyłożą kartę bankomatową do urządzenia, aby zakupić bilet​ (Gdansk)​.

Czytaj też: Piątkowa awaria systemu Fala

Jakie jest Twoje wrażenie?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.