Prognoza pogody na nadchodzący tydzień - 22-27 kwietnia (FOTO: canva.com)

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień – 22-27 kwietnia

Podziel się ze znajomymi:

Przed mieszkańcami Pomorza pochmurny i chłodny tydzień. Temperatury nie będą nas rozpieszczać. Możliwe będą lokalne przymrozki. Zresztą podobna prognoza pogody obowiązuje w całej Polsce. Z sadzeniem kwiatków na balkonach, w ogródkach lepiej poczekać.

Poniedziałek/Wtorek, 22-23 Kwietnia

Początek tygodnia przyniesie przeważnie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Możemy spodziewać się miejscami przelotnych opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatury nocne będą oscylować wokół -2°C do 0°C, przy brzegach morskich osiągną do 1°C. Dzienne maksima nie przekroczą 6°C do 9°C. Wiatr będzie słaby, głównie z kierunków południowych.

Wtorek/Środa, 23-24 Kwietnia

Zachmurzenie umiarkowane zwiększy się do całkowitego w trakcie dnia, kiedy to pojawią się opady deszczu. Noc przyniesie temperatury od -1°C do 0°C, przy morzu do 3°C. Temperatury dzienne wyniosą od 7°C do 9°C. Wiatr, początkowo słaby, wzmoże się do umiarkowanego i będzie dość silny i porywisty, zmieniając kierunek z południowego na północno-wschodni.

Środa/Czwartek, 24-25 Kwietnia

Środek tygodnia upłynie pod znakiem całkowitego zachmurzenia i stałych opadów deszczu. Nocne temperatury będą nieco wyższe, od 3°C do 5°C, natomiast dzienna temperatura osiągnie od 4°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zacznie słabnąć w ciągu dnia, nadal pozostając z północnych kierunków.

Czwartek/Piątek, 25-26 Kwietnia

Czwartek przyniesie dużo zachmurzenia z przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Temperatury minimalne będą wahać się od 1°C do 4°C, a maksymalne utrzymają się na poziomie 6°C do 9°C. Wiatr, początkowo słaby do umiarkowanego siły, z kierunków północno-zachodnich, pod koniec dnia stanie się zmienny.

Piątek/Sobota, 26-27 Kwietnia

Zakończenie tygodnia będzie ponownie dużo zachmurzone, z okresowymi opadami deszczu. Temperatury minimalne wyniosą od 2°C do 4°C, maksymalne zaś skoczą do 12°C do 14°C, choć przy morzu zostaną na poziomie 10°C. Wiatr słaby, z południa, zakończy tydzień w spokojnym tonie.

Prognoza może ulec zmianie, dlatego zaleca się śledzenie aktualizacji w lokalnych serwisach meteorologicznych.

Czytaj też: Rekord! 16 firm chce budować szkołę w Gdańsku

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.