(FOTO: X/Nexta)

Rosja: pomyślny test pocisku balistycznego

Podziel się ze znajomymi:

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło sukces w przeprowadzeniu testu międzykontynentalnego pocisku balistycznego na poligonie Kapustin Jar, położonym w obwodzie astrachańskim.

Test, który odbył się na jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie poligonów w Rosji, zaznacza ważny postęp w rosyjskich programach zbrojeniowych.

Poligon Kapustin Jar, znany z długiej historii testów militarnych, od lat służy jako główne miejsce prób nowych systemów rakietowych. Pocisk, który przeszedł testy, jest nowoczesną wersją międzykontynentalnych pocisków balistycznych, które mają za zadanie wzmocnić strategiczne zdolności obronne kraju.

Za nim Rosja poinformowała o testach mieszkańcy obwodów Wołgogradu, Astrachania i Orenburga, a także Dagestanu zgłosili niezwykły obiekt (i jego ślad) na niebie. Izraelskie i irańskie media również donosiły o dziwnym obiekcie na niebie.

Test międzykontynentalnego pocisku balistycznego w Kapustin Jar stanowi kolejny krok w rozwijaniu militarnych zdolności Rosji i podkreśla jej dążenie do utrzymania silnej pozycji w globalnej równowadze sił.

Czytaj też: Nalot Izraela na konsulat Iranu w Damaszku

mn