Rosjanie mogli wysadzić budynek mieszkalny w Biełgorodzie (FOTO: Nexta/X)

Rosjanie mogli wysadzić budynek mieszkalny w Biełgorodzie [NAGRANIE]

Podziel się ze znajomymi:

Co najmniej trzy osoby zginęły gdy sekcja 10-piętrowego bloku mieszkalnego częściowo zawaliła się na skutek rzekomego ukraińskiego ataku rakietowego. O sprawie donoszą rosyjskie media. Do zdarzenia doszło w rosyjskim mieście Biełgorod, położonym blisko granicy z Ukrainą.

Nagrania z miejsca zdarzenia opublikowane przez Wiaczesława Gładkowa, gubernatora regionu, pokazują zawalenie się co najmniej dziesięciu pięter budynku.

Gładkow stwierdził, że miasto Biełgorod i region biełgorodzki zostały poddane masowemu ostrzałowi przez siły zbrojne Ukrainy.

W wyniku bezpośredniego trafienia pocisku w budynek mieszkalny, całe wejście od dziesiątego do pierwszego piętra zawaliło się

– stwierdził w rosyjskich mediach Gładkov.

Wstępne doniesienia rosyjskie mówią, że co najmniej trzy osoby zginęły, a około 20 osób może znajdować się pod gruzami bloku mieszkalnego.

Czytaj też: Intensywne walki w obwodzie charkowskim

Bez ostrzału w Biełgorodzie

Jednakże, ukraińskie Centrum Zapobiegania Dezinformacji sugeruje, że budynek mieszkalny w rosyjskim mieście Biełgorod mógł zostać wysadzony przez samych Rosjan. „Nagranie z kamer nie pokazuje spadających obiektów. To wygląda dość jak rosyjska prowokacja mająca na celu uzasadnienie dalszych ataków na mieszkalne budynki w ukraińskich miastach”.

Kontrowersje wokół tego zdarzenia są przykładem skomplikowanej natury informacji pochodzących z regionów konfliktów, gdzie często trudno jest zweryfikować faktyczne okoliczności i intencje działań wojennych. Zarówno Rosja, jak i Ukraina regularnie oskarżają się nawzajem o prowokacje i manipulowanie informacjami.

Czytaj też: 61 mld dolarów pomocy dla Ukrainy z USA. Jest reakcja Rosji

Reuters/Interfax/Nexta/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.