Sebastian Kasztelan nowym burmistrzem Kwidzyna (FOTO: Sebastian Kasztelan/Facebook.com))

Sebastian Kasztelan nowym burmistrzem Kwidzyna

W Kwidzynie, w niewielkim mieście na południu Pomorza, zaszły również wielkie zmiany polityczne. Po niemal trzech dekadach rządów Andrzeja Krzysztofiaka z Platformy Obywatelskiej, mieszkańcy zdecydowali o zmianie na stanowisku burmistrza. Nowym liderem miasta zostaje Sebastian Kasztelan z komitetu KWW Kwidzyniacy, który zdobył 53,37 proc. poparcia.

Zmiana ta jest wynikiem zaciętego pojedynku wyborczego, w którym głosy zostały podliczone we wszystkich 24 obwodach. Sebastian Kasztelan, który już w pierwszej turze wyborów osiągnął znaczącą przewagę, ostatecznie uzyskał 6510 głosów. Jego rywal, wieloletni burmistrz Andrzej Krzysztofiak, zdobył 5688 głosów, co dało mu 46,63 proc. poparcia.

Przebieg wyborów pokazał, że mieszkańcy Kwidzyna pragną świeżości w zarządzaniu miastem. Kasztelan, reprezentujący lokalny komitet, w swojej kampanii wyborczej skupiał się na potrzebie nowych pomysłów i energii w lokalnej polityce. Jego zwycięstwo jest sygnałem od mieszkańców, którzy po latach stabilizacji optują za zmianą i nowymi perspektywami na rozwój miasta.

Sebastian Kasztelan nowym burmistrzem

Andrzej Krzysztofiak, rządzący miastem od 1998 roku, przez wiele lat był symbolem ciągłości i doświadczenia. Jego przegrana może być odbierana jako wyraz potrzeby odświeżenia i zacieśnienia relacji między władzami a obywatelami.

Wybór Sebastiana Kasztelana to nie tylko zmiana osoby na najwyższym stanowisku w mieście, ale też możliwość przewartościowania podejścia do zarządzania sprawami lokalnymi. Oczekuje się, że nowy burmistrz wprowadzi innowacje oraz zainicjuje projekty, które będą odpowiadać na aktualne i przyszłe wyzwania urbanistyczne, społeczne i gospodarcze.

O tym, jak ważna jest zmiana dla mieszkańców Kwidzyna, świadczy również wysoka frekwencja wyborcza oraz liczne gratulacje, które spływają do Kasztelana. Jego wybór zdecydowanie zamyka pewien rozdział w historii miasta i otwiera nowy, pełen nadziei na pozytywne zmiany.

Czytaj też: II tura wyborów samorządowych na Pomorzu – wyniki