Weronika Chmielowiec nowym wójtem gminy Pruszcz Gdański (FOTO: Facebook/Weronika Chmielowiec)

Weronika Chmielowiec nowym wójtem gminy Pruszcz Gdański

Wybory na wójta gminy Pruszcz Gdański okazały się prawdziwym thrillerem politycznym, kończącym się zwycięstwem Weroniki Chmielowiec, niezależnej kandydatki, której udało się wyprzedzić swojego rywala zaledwie o 112 głosów.

Michał Nowak, dotychczasowy sołtys Radunicy i kandydat kojarzony z Platformą Obywatelską, w twardym pojedynku wyborczym uzyskał 49,42 proc. głosów, przegrywając o włos z Chmielowiec, która zdobyła 50,58 proc.

112 głosów zdecydowało o wygranej Chmielowiec

To wyjątkowo zacięte starcie, które od samego początku budziło emocje mieszkańców gminy. Weronika Chmielowiec, występująca jako niezależna kandydatka, zdołała przekonać do siebie 4 864 wyborców, co stanowiło minimalną przewagę nad Michałem Nowakiem, który otrzymał 4 752 głosy. Niewielka różnica głosów, zaledwie 112, świadczy o dużym podziale społecznym i różnorodności oczekiwań wśród mieszkańców.

Zwycięstwo Chmielowiec może być interpretowane jako wyraz dążenia mieszkańców do zmian i świeżej perspektywy w zarządzaniu gminą. Jako niezależna kandydatka, Chmielowiec nie była obarczona partyjnymi zobowiązaniami, co mogło przyciągnąć wyborców szukających alternatywy dla tradycyjnych opcji politycznych.

Czytaj też: Sebastian Kasztelan nowym burmistrzem Kwidzyna

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.