Niedźwiednik. Mieszkańcy bez dostępu do apteki i komunikacji (FOTO: gdansk.pl/Dominik Paszliński)

Radni dzielnicy Brętowo chcą wyjaśnień od ZTM. Chodzi o autobus 283

Po interwencji portalu wbijamszpile.pl radni dzielnicy Brętowo chcą wyjaśnień od Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) w Gdańsku w kwestii likwidacji części kursów autobusów linii 283 na ul. Leśna Góra. Autobusy nie będą tam jeździć po godzinie 15. Mieszkańcy wspomnianej ulicy czują się wykluczeni transportowo przez miasto tym bardziej, że w dzielnicy nie ma aptek, do których trzeba dojeżdżać starszym i niepełnosprawnym w innych dzielnicach. Problem dotyczy kilku tysięcy gdańszczan.

Od poniedziałku mieszkańcy gdańskiej dzielnicy Niedźwiednik muszą mierzyć się z nowym wyzwaniem – zmianą w rozkładzie jazdy autobusów linii 283. O sprawie informowaliśmy osobnym artykułem. Nowa korekta zakłada eliminację zajazdów na Leśną Górę w kursach z Niedźwiednika do Nowego Portu po godzinie 15:00, co jest uzasadniane przez zarządzających jako odpowiedź na bardzo małą liczbę pasażerów korzystających z tej trasy w późnych godzinach popołudniowych.

Choć decyzja ta może być uzasadniona z ekonomicznego punktu widzenia, wywołuje szereg problemów dla lokalnej społeczności. W Brętowie i Niedźwiedniku, gdzie mieszka ponad 7 tysięcy osób, nie ma ani jednej lokalnej apteki. Mieszkańcy tych dzielnic są zmuszeni do podróżowania do dalszych części Gdańska, co stanowi wyzwanie szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Radni dzielnicy Brętowo chcą wyjaśnień od ZTM

Radni dzielnicy Brętowo, odpowiadając na te obawy, zwraca uwagę na konieczność przemyślanej i holistycznej polityki transportowej, która uwzględniałaby potrzeby wszystkich mieszkańców.

Zwróciliśmy się do dyrektora ZTM, Wojciecha Siółkowskiego o wyjaśnienia w sprawie likwidacji części kursów autobusu linii 283

– poinformował portal wbijamszpile.pl Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brętowo, Gawłas Tomasz.

Dopiero po uzyskaniu stanowiska władze osiedla podejmą stosowne działania. Czy cos wskórają? Będziemy się temu bacznie przyglądać.

Ograniczenia w Dostępie do Opieki

Limitowanie dostępu do transportu publicznego w kluczowych godzinach, które mogą być potrzebne do załatwienia spraw zdrowotnych lub zakupu lekarstw, obnaża poważne braki w przemyślanej organizacji miejskiej przestrzeni.

Mieszkańcy Brętowa i Niedźwiednika wyrażają swoje niezadowolenie i obawy. Podkreślają, że decyzje dotyczące transportu publicznego powinny być podejmowane z większym uwzględnieniem potrzeb lokalnej społeczności.

Dziękuję za ten artykuł, werbalizuje to, co leży większości mieszkańców na sercu

– napisała w mediach społecznościowych jedna z czytelniczek z wbijamszpile.pl po przeczytaniu ostatniego artykułu.

Ja wam radnych i prezydentówny nie wybierałem. Cytując klasyka

– dodał inny czytelnik.

Co dalej?

Konieczna będzie współpraca pomiędzy radą dzielnicy, zarządcą transportu oraz mieszkańcami, aby znaleźć optymalne rozwiązania. Mieszkańcy mają nadzieję, że ich głosy zostaną usłyszane i że dostęp do niezbędnych usług zostanie przywrócony. Rada Dzielnicy Brętowo aktywnie działa na rzecz mieszkańców, próbując wpłynąć na decyzje zarządzających transportem i zapewnić lepsze warunki życia w dzielnicy.

Czytaj też: Brak apteki w gdańskich dzielnicach Brętowo i Niedźwiednik

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Komentarze:

  1. Polecam zapoznać się z sytuacją przejezdności ul. Leśna Góra, szczególnie w godzinach popołudniowych. Niech mieszkańcy najpierw zaczną parkować poprawnie swoje pojazdy, nie utrudniając przejazdu autobusom a potem ewentualnie wysyłać zażalenia do ZTM.

Comments are closed.

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.