Szok! Pies pogryzł 9-latkę w Gdańsku. Policja szuka właścicielki (FOTO: KMP Gdańsk)

Szok! Pies pogryzł 9-latkę w Gdańsku. Apel policji

6 czerwca 2024 roku około godziny 17:40 w Gdańsku, przy ulicy Niepołomickiej 23C, doszło do dramatycznego zdarzenia. 9-letnia dziewczynka została pogryziona przez psa, przypominającego rasę pitbull lub amstaff. Pies miał brązowe umaszczenie z białymi łapami i białym podbrzuszem. Incydent miał miejsce w momencie, gdy dziewczynka przebywała na spacerze w okolicy swojego domu.


Właścicielka psa, młoda kobieta w wieku około 20-25 lat, uciekła z miejsca zdarzenia, zostawiając przerażoną i zranioną dziewczynkę bez żadnej pomocy. Świadkowie opisywali kobietę jako osobę o ciemnym blond włosach i jasnej karnacji, ubraną w czarne legginsy, czarne buty sportowe z białymi podeszwami oraz czarną koszulkę z nieokreślonym napisem. Na głowie miała ciemną czapeczkę typu bejsbolówka.

Pies pogryzł 9-latkę w Gdańsku. Stan dziewczynki i działania Policji

Dziewczynka została natychmiast przewieziona do szpitala, gdzie otrzymała niezbędną pomoc medyczną. Jej stan jest stabilny, ale wymaga dalszego leczenia i opieki psychologicznej. Rodzina dziewczynki jest wstrząśnięta, a mieszkańcy w mediach społecznościowych wyrażają swoje wsparcie i współczucie.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Gdańsku natychmiast rozpoczęli działania mające na celu ustalenie tożsamości właścicielki psa. Zabezpieczono zapis z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek kobiety. Niestety, dotychczasowe starania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, dlatego policja zwraca się do mieszkańców z apelem o pomoc.

Szok! Pies pogryzł 9-latkę w Gdańsku. Policja szuka właścicielki (VIDEO: KMP Gdańsk)

Apel o Pomoc

Każdy, kto rozpoznaje osobę widoczną na nagraniu z monitoringu, proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji I w Gdańsku przy ul. Platynowej 6F. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu dyżurnego komisariatu 47 741 67 22, zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji, lub pisząc na adres e-mail: komendant.kp1@gd.policja.gov.pl.

Empatia i Wsparcie

W takich momentach niezwykle ważne jest okazanie wsparcia i solidarności. Rodzina dziewczynki potrzebuje teraz spokoju i wsparcia, aby móc skupić się na powrocie do zdrowia swojego dziecka. Społeczność lokalna, sąsiedzi oraz wszyscy, którzy mogą pomóc w identyfikacji właścicielki psa, mają szansę przyczynić się do rozwiązania tej sprawy i zapewnienia sprawiedliwości.

Słowa Policji

Rzecznik prasowy Policji wyraził głębokie zaniepokojenie tym incydentem, podkreślając, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie właścicieli zwierząt.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o współpracę i pomoc w ustaleniu tożsamości właścicielki psa. Każda informacja może być kluczowa

– zaznaczył.

Pamiętajmy, że wspólne działania mogą przynieść skuteczne rozwiązanie i zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości. Policja dziękuje za wszelkie informacje i współpracę mieszkańców w tej trudnej sprawie.

Czytaj też: Szokujące odkrycie. 18 ton odpadów na Wyspie Sobieszewskiej

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.