Zmiany w ruchu na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku (FOTO: GZDIZ)

Zmiany w ruchu na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku

Wyznaczenie linii segregujących ruch, a także pasa do skrętu w prawo, korekta przebiegu drogi rowerowej oraz wyeliminowanie nieprawidłowego parkowania – to zmiany w organizacji ruchu, które we współpracy z Radą Dzielnicy Strzyża w Gdańsku zostaną wprowadzone na al. Wojska Polskiego, al. Grunwaldzkiej i ul. Szymanowskiego. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie wspomnianych ulic. Zmiany wprowadzone zostaną do końca czerwca.

Skrzyżowanie al. Wojska Polskiego – al. Grunwaldzka

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu polegać będą na wykonaniu linii wyznaczającej dwa pasy, umożliwiające skręt w prawo z al. Wojska Polskiego w al. Grunwaldzką. Uporządkuje to obecną sytuację, w której pomimo braku oznakowania kierowcy ustawiają się po prawej i lewej stronie wlotu ulicy.

Kolejną zmianą będzie korekta zjazdu z drogi rowerowej w ciągu jezdni al. Wojska Polskiego na wspólny ciąg pieszo-rowerowy przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Dodatkowo ustawione zostaną tam słupki blokujące, uniemożliwiające wjazd samochodem na chodnik i nieprawidłowe parkowanie pojazdów. Z kolei po drugiej stronie al. Wojska Polskiego ustawiony zostanie znak zakazu zatrzymywania i postoju, co wyeliminuje problem parkowania pojazdów na chodniku i pozostawiania zbyt małej przestrzeni dla pieszych

Zmiany w ruchu na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku (FOTO: GZDIZ)
Zmiany w ruchu na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku (FOTO: GZDIZ)

Skrzyżowanie ul. Szymanowskiego – al. Grunwaldzka

Obecnie przed skrzyżowaniem znajduje się nieoznakowana zatoka, służąca jako pas do skrętu w prawo z al. Grunwaldzkiej w ul. Szymanowskiego, a także przystanek autobusowy. Dzięki zmianom zatoka zostanie odpowiednio oznakowana, wskazując miejsce do zatrzymywania się pojazdów komunikacji miejskiej oraz wyznaczając pas do skrętu.

Dodatkowo na samym skrzyżowaniu wymalowana zostanie strefa wyłączona z ruchu, oddzielająca tor ruchu pojazdów wjeżdżających na i wyjeżdżających z ul. Szymanowskiego. Odświeżone zostanie tam również oznakowanie poziome przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego.

Czytaj też: Gdański parking rowerowy za 13 mln zł. W projekcie wspinaczka po schodach

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.