Autobus nocny z Gdańska do Kolbud. Linia N56 rusza 5 kwietnia (FOTO: gdansk.pl)

Autobus nocny z Gdańska do Kolbud. Linia N56 rusza 5 kwietnia

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, Gmina Kolbudy wprowadza nową nocną linię autobusową N56, która będzie kursować w weekendy, łącząc gdański Dworzec Główny z Kolbudami. Kurs zakończy się na Placu Kaszubskim. Celem inicjatywy jest ułatwienie dojazdu do domu osobom spędzającym czas w centrum miasta w późnych godzinach.

Uruchomienie linii zaplanowano w nocy z piątku, 5 kwietnia, na sobotę, 6 kwietnia. Autobusy linii N56 będą obsługiwać trasę tylko w noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę, co jest dopasowane do wzmożonego ruchu w weekendy.

Trasa przejazdu została zaprojektowana tak, aby umożliwić mieszkańcom i gościom miasta wygodny dojazd z i do Kolbud. Rozpoczynając od Dworca Głównego w Gdańsku, przebiega przez kluczowe punkty takie jak Brama Wyżynna, Okopowa, Trakt Św. Wojciecha, następnie przez Podmiejską, Małomiejską, Świętokrzyską, aż po Kowale: Staropolska, Bąkowo: Wybickiego, Lublewo Gdańskie: Wybickiego, docierając do Kolbud przez ulicę Wybickiego, Staromłyńską aż do Placu Kaszubskiego.

Linia N56 – pierwszy kurs po godz. 1:00

Pierwszy odjazd z Dworca Głównego w Gdańsku zaplanowany jest na godzinę 01:30, z przyjazdem do Kolbud o godzinie 02:01. Powrotny kurs z Placu Kaszubskiego w Kolbudach rozpocznie się o godzinie 02:43, aby dotrzeć do Dworca Głównego w Gdańsku o godzinie 03:20.

Dla pasażerów ważną informacją jest, że wszystkie przystanki na trasie linii N56, z wyjątkiem Brama Wyżynna, będą obsługiwane na żądanie, co zwiększa elastyczność podróży. Na linii obowiązuje taryfa zwykła, co oznacza, że nie są przewidziane dodatkowe opłaty za przejazd nocny.

Finansowanie nowej linii autobusowej zapewnione jest z budżetu Gminy Kolbudy.

Czytaj też: Gdański parking rowerowy za 13 mln zł. W projekcie wspinaczka po schodach

Autobus nocny z Gdańska do Kolbud. Linia N56 rusza 5 kwietnia (FOTO: gdansk.pl)
Autobus nocny z Gdańska do Kolbud. Linia N56 rusza 5 kwietnia (FOTO: gdansk.pl)