Samochód w gdańskiej loterii PIT trafił do obywatela Białorusi (FOTO: Piotr Wittman/gdansk.pl)

Białorusin, który przybył do Gdańska dwa lata temu, wygrał w loterii PIT

25 408 szans na wygraną w loterii PIT i tylko jedna nagroda główna. Samochód hybrydowy TOYOTA YARIS MC’24 Active 1 trafił właśnie do nowego właściciela. W tym roku szczęście dopisało panu Dzianisowi, który 2 lata temu przyjechał z rodziną do Gdańska z Mińska na Białorusi i właśnie w Gdańsku rozlicza podatki.

Loteria PIT w Gdańsku. Się opłaca! organizowana była po raz ósmy. W zabawie, która trwała od 8 kwietnia do 5 maja 2024 mógł się zarejestrować każdy, kto rozliczył PIT w gdańskim Urzędzie Skarbowym. Odprowadzanie podatku PIT w miejscu zamieszkania i pracy to inwestycja we wspólną przyszłość, która przynosi realne korzyści dla lokalnej społeczności.

Kluczyki do auta wręczał nowemu właścicielowi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta  ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji.

– Serdecznie gratuluję szczęścia oraz wygranej i dziękuję za podjęcie decyzji o rozliczaniu podatku właśnie w Gdańsku. Mam nadzieję, że będziecie zachęcać rodzinę i przyjaciół do rozliczania PITu w naszym mieście. To bardzo ważne, bo w 49 procentach wpływy z PIT przekazywane są na rozwój miasta, a jak widać, przy okazji można też wygrać fantastyczną nagrodę – mówił Piotr Grzelak, zastępca prezydenta  ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji.

Gratulujemy wygranej w gdańskiej loterii PIT

Nagrodę główną w loterii PIT wygrał pan Dzianis, który do Gdańska przyjechał dwa lata temu z Białorusi. Wraz z żoną Yuliyą i dwójką dzieci mieszka na Przymorzu i pracuje w międzynarodowej firmie jako programista.

Informacja o wygranej była dla małżeństwa dużym zaskoczeniem, zwłaszcza, że dotarła do laureatów w wyjątkowej chwili.

– O wygranej dowiedzieliśmy się w dniu urodzin naszej córki. Telefon zadzwonił, jak świętowaliśmy razem z przyjaciółmi. W pierwszym momencie trudno było nam w to uwierzyć, dopiero po chwili do nas dotarło, co się właśnie wydarzyło. Bardzo się ucieszyliśmy – mówił pan Dzianis. – W pierwszą podróż wybierzemy się na budowę naszego nowego domu. Chcemy się związać z Trójmiastem na dłużej. Zawsze marzyliśmy, żeby mieszkać nad morzem i bardzo nam się tutaj podoba.

Hybrydowy samochód w loterii PIT

Nagrodą główną w tegorocznej loterii był hybrydowy samochód osobowy marki TOYOTA YARIS MC’24 Active, rok produkcji 2024 w kolorze białym wraz z pakietem ubezpieczenia komunikacyjnego (OC, AC, NNW) oraz pokryciem kosztów rejestracji samochodu i podatku od wygranej. W loterii rozdano także 15 rowerów turystycznych Indiana X-Road 3.0.

Z korzyścią dla miasta i mieszkańców

Kampania „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” cieszy się od lat dużym powodzeniem wśród wszystkich, którzy decydują się na rozliczenie w Gdańsku. Z jednej strony to znakomita, pełna emocji zabawa, a z drugiej ważne wsparcie dla gdańskiego budżetu. Środki z podatku PIT Miasto Gdańsk przeznacza bowiem m.in. na budowę nowych dróg, żłobków, przedszkoli i szkół, edukację dzieci i młodzieży, poprawę jakości infrastruktury bezpieczeństwa, wsparcie instytucji kultury i sztuki oraz programów zdrowotnych i społecznych.

Ile osób rejestrowało się w loterii PIT w latach 2017 – 2024?

Rekordowym był rok 2019, kiedy to zarejestrowało się 27 tys. osób. W tym roku było to ponad 25 tysięcy podatników.

  • rok 2017 – 14 801 osób
  • rok 2018 – 18 751 osób
  • rok 2019 – 27 316 osób
  • rok 2020 – 15 903 osób
  • rok 2021 – 16 308 osób
  • rok 2022 – 15 122 osób
  • rok 2023 – 14 275 osób
  • rok 2024 – 25 408 osób
Uczestnicy loterii PIT w Gdańsku na przestrzeni lat.
Uczestnicy loterii PIT w Gdańsku na przestrzeni lat.

Czytaj też: Szefowie pomorskich szpitali zarabiają fortunę. Pacjenci cierpią

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!