Dojazd na derby Trójmiasta (FOTO: wbijamszpile.pl)

Dojazd na derby Trójmiasta

W niedzielę, 19 maja na Polsat Plus Arena Gdańsk rozegrany zostanie derbowy mecz między Lechią Gdańsk a Arką Gdynia. Początek spotkania o godz. 20.30. Jak będzie możliwy dojazd na derby Trójmiasta? Głównym środkiem transportu będą bezpłatne pociągi SKM (dla kibiców uczestniczących w meczu). Zapewnione zostaną też dodatkowe kursy tramwajów i autobusów (obowiązuje zakup biletów).

Dojazd na derby Trójmiasta

  • Tramwaje

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 7 na skróconej trasie Śródmieście SKM – Polsat Plus Arena – Nowy Port. Na stadion można też dojechać tramwajami linii 10 (będą kursować zgodnie z niedzielnym rozkładem jazdy).

  • Autobusy

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 158 na skróconej trasie Wrzeszcz PKP – Polsat Plus Arena.

  • SKM

Godziny odjazdów bezpłatnych pociągów: z Gdańska Głównego (peron 5 SKM): 18.38, 19.01, 19.22, 19.44, 19.54

Powrót ze stadionu

  • Tramwaje

Podstawionych zostanie 20 najbardziej pojemnych tramwajów, którymi kibice będą mogli dojechać do Śródmieścia SKM (przez Dworzec Główny), Łostowic Świętokrzyskiej (przez Dworzec Główny) lub do pętli Ujeścisko (przez Dworzec Główny i Migowo).

  • Autobusy

Podstawionych zostanie 10 przegubowych autobusów, które będą obsługiwały linie 148 w kierunku Żabianki SKM i 158 w stronę Wrzeszcza PKP lub w zależności od potrzeb wybraną linię nocną.

  • SKM

Godziny odjazdów bezpłatnych pociągów: z przystanku Gdańsk Stadion Expo: 22.45, 22.55, 23.04, 23.24, 23.45.

Czytaj też: Lechia Gdańsk wraca do ekstraklasy

gdansk.pl/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.