W Gdańsku powstanie Rowerowy Raj (FOTO: DRMG)

W Gdańsku powstanie Rowerowy Raj

Takiego miejsca w Gdańsku jeszcze nie było. W okolicy ul. Dulin’a powstanie tor rowerowy o długości ponad kilometra ze specjalnymi przeszkodami. Właśnie ogłoszono przetarg na prace projektowe wraz z budową.

Tor rowerowy powstanie w okolicy ul. Dulin’a (w pobliżu boiska i zbiorników retencyjnych Świętokrzyska I i II)  i w przyszłości będzie jedną z atrakcji Parku Południowego. W ramach budowy toru zagospodarowany zostanie obszar  o wielkości ok. 1,3 ha. Sama ścieżka wraz z odnogami będzie miała długość ponad 1 km.

W ramach zadania planuje się wykonanie trasy głównej wraz ze skrótami, na której przebiegu znajdą się różne przeszkody, imitujące naturalne warunki górskie.  Elementy przeszkód wykonane będą głównie z usypanej ziemi, drewna, kamieni, belek drewnianych i stalowej konstrukcji. 

W Gdańsku powstanie Rowerowy Raj (FOTO: DRMG)
W Gdańsku powstanie Rowerowy Raj (FOTO: DRMG)

Rowerowy Raj

Oprócz samego toru zaprojektowane zostanie także miejsce do odpoczynku. Nie zabraknie oczywiście małej architektury ze stojakami na rowery. Inwestycja powstanie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, w ramach realizacji projektu „ROWEROWY RAJ dla mieszkańców: os. Pięć Wzgórz/os. Miłe”.

Inwestycja będzie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Projekt wraz z budową ma potrwać niecały rok od podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 3 czerwca.

W Gdańsku powstanie Rowerowy Raj (FOTO: DRMG)
W Gdańsku powstanie Rowerowy Raj (FOTO: DRMG)

Czytaj też: Gdański parking rowerowy za 13 mln zł. W projekcie wspinaczka po schodach

DRMG/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Komentarze:

Comments are closed.

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.