Dulkiewicz ustępuje PO. Borawski i Lodzińska wiceprezydentami Gdańska (FOTO: Facebook/gdansk.pl/Piotr Borawski/Emilia Lodzińska)

Dulkiewicz ustępuje PO. Borawski i Lodzińska wiceprezydentami Gdańska

Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, musiała ustąpić pola politycznego Platformie Obywatelskiej (PO) po wielodniowych rozmowach dotyczących obsady stanowisk wiceprezydentów. Porozumienie między Koalicją Obywatelską (KO) a Wszystko dla Gdańska (WdG) zostało potwierdzone przez Mieczysława Struka, przewodniczącego PO na Pomorzu. Zgodnie z nowym układem, KO będzie miało dwóch przedstawicieli w Kolegium Prezydenta Gdańska. Do tej pory był tylko jeden.

Nowi wiceprezydenci

Wiceprezydentami zostaną radna Emilia Lodzińska oraz dotychczasowy wiceprezydent Piotr Borawski. Emilia Lodzińska będzie odpowiedzialna za zagospodarowanie przestrzenne i mieszkalnictwo, natomiast Piotr Borawski, który już wcześniej zajmował się przedsiębiorczością i ochroną klimatu, dodatkowo przejmie obowiązki związane ze sportem.

Piotr Kryszewski odchodzi

W ramach nowych ustaleń stanowisko wiceprezydenta opuścił Piotr Kryszewski. Informację o swoim odejściu opublikował na Facebooku, jednak post został później usunięty. Portal wbijamszpile.pl zapytał dlaczego. Odpowiedzi od wiceprezydenta jednak się nie doczekaliśmy.

Opóźniona sesja Rady Miasta Gdańska

Sesja Rady Miasta Gdańska, która miała rozpocząć się o godzinie 10:00, została opóźniona o 90 minut.

Andrzej Skiba z PiS w swoim wpisie na Twitterze zauważył, że polityczne targi w ramach koalicji WdG-KO wciąż trwają. Zapytał również prezydent Dulkiewicz, czy jest szansa na poruszenie kwestii opieki dentystycznej dla dzieci w Letnicy, czy też radni będą musieli czekać na zakończenie rozmów koalicyjnych.

Kulisy porozumienia

Rozmowy dotyczące zakresu i szczegółowych zapisów przyszłej umowy koalicyjnej oraz wyboru przewodniczących komisji w radzie trwają nadal. Podczas czwartkowej sesji odbyło się głosowanie w sprawie składu komisji.

Rada Powiatu PO RP w Gdańsku upoważniła Piotra Borawskiego do podpisania umowy koalicyjnej po ustaleniu jej warunków.

Zobacz też: Miejski mikrolas w Gdańsku. Kiedyś marzenie, dziś usychające krzaki

Radio Gdańsk/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.