Prezydent Duda: "Zawsze będę bronił Straży Granicznej" (FOTO: KPRP/X)

Prezydent Duda: „Zawsze będę bronił Straży Granicznej”

W środę, w Gdańsku, prezydent RP Andrzej Duda podkreślił swoje wsparcie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, zaznaczając, że strzegą oni nie tylko bezpieczeństwa Polski, ale także Europy. – Strzeżecie państwo dzisiaj bezpieczeństwa także i Europy, pokazujecie to swoją codzienną służbą – powiedział prezydent podczas centralnych obchodów Święta Straży Granicznej.

W wydarzeniu uczestniczyli również szef MSWiA Tomasz Siemoniak oraz licznie zgromadzeni funkcjonariusze Straży Granicznej. Andrzej Duda zwrócił uwagę na oddanie i profesjonalizm służb granicznych, które od lata 2021 roku muszą stawiać czoła nowym wyzwaniom, w tym atakom hybrydowym na polską granicę z Białorusią.

Prezydent podkreślił, że Polska aktywnie inwestuje w ochronę swojej granicy. W ramach tych działań stworzono zarówno fizyczne, jak i elektroniczne bariery. Andrzej Duda wyraził wdzięczność żołnierzom i policjantom, którzy wspierają Straż Graniczną w tych trudnych zadaniach.

Program modernizacyjny

Andrzej Duda zapowiedział kontynuację programu modernizacyjnego Straży Granicznej, który ma trwać do 2025 roku. Na ten cel przeznaczono 1,5 miliarda złotych. – Chcę zapewnić, że będę w obronie państwa stawał zawsze. Dziękuję za tę służbę, znakomicie wiem, jak jest trudna, nie tylko od strony fizycznej, ale także i psychicznie – powiedział prezydent.

Rola Kobiet w Straży Granicznej

Prezydent Duda zwrócił również uwagę na ważną rolę kobiet w Straży Granicznej, podkreślając, że ich obecność jest nieodzowna dla funkcjonowania tej formacji.

– Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie Straży Granicznej bez kobiet – dodał.

Czytaj też: Premier wymienia czterech ministrów w rządzie

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.