Różne opinie o Jarmarku Bożonarodzeniowym (FOTO: youtube/kezulo/maciej je/facebook)

Dwie różne opinie o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku. Która was przekonuje?

W sieci pojawiały się dwie opinie o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku. Pierwszą ocenę przygotował mający 852 tys. subskrybentów „Księżulo”. Youtuber skrytykował nie tylko pierogi i placki ziemniaczane. Dostało się też cennikowi. Drugą ocenę (sponsorowaną przez organizatora jarmarku – spółkę miejska Międzynarodowe Targi Gdańskie) przygotował youtuber „Maciej Je”. Tam pojawiły się już pozytywne oceny. Przeczytajcie artykuł i odpowiedzcie w ankiecie która ocena jest bliższa prawdy.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku wystartował pod koniec listopada. W mojej ocenie impreza otrzymała notę cztery z minusem. Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo osób, impreza stała się zakładnikiem swojego sukcesu.

Niemniej do gdańska ściągnęli youtuberzy oceniający gastronomie. W efekcie powstały dwie skrajne opinie na temat Jarmarku Bożonarodzeniowego. Problem w tym, że jedna była pomysłem samego youtubera, a druga powstała na zamówienie w zasadzie gdańskiego ratusza.

Dwie różne opinie o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku

Jako pierwszy w sieci pojawił się film mającego 852 tys. subskrybentów youtubera „Księżulo”. Swój pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku, „Książulo” zaznaczył, że jest drogo, a dania nie są smaczne. Uderzyła go cena za zestaw z szaszłykiem – 49 zł. Konkretnie zarzucił autorom potrawy, że w tej cenie podają skapciałe ogórki i chleb z dyskontu.

Księżulo zasmakował w makaronie z kurczakiem i langoszu. Choć tutaj ceny także były wysokie.

Film youtubera „Księżulo”

Co ciekawe trzy dni po publikacji filmu „Książulo” swoje nagranie z jarmarku pokazał youtuber „Maciej Je”. Na filmie „Maciej Je” przekonuje, że materiał został nagrany w dniu oficjalnego otwarcia. Widać nawet paradę, w której idą politycy – Piotr Grzelak i Piotr Adamowicz.

Film powstał w ramach współpracy reklamowej z organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku – spółki miejskiej Międzynarodowe Targi Gdańskie. Z tego powodu trudno doszukać się w nagraniu krytycznych opinii. Raczej „Maciej je” nie doszukuje sie negatywów jarmarku.

Widać że dania „Maciej Je” są wyszukane. Są na pewno dobre a przynajmniej nie są złe. Nie jest tajemnicą, ze na jarmarku świątecznym bardzo różnie jest z jedzeniem. Jedzenie tam to loteria. A tu „Maciejowi Je” się udało samo pyszne jedzenie.

Film youtubera „Księżulo”

Z uwagi na to, że w sieci trwają spory o to kto ma rację zachęcam do oddania głosu w poniższej ankiecie.

Który z youtuberów jest bardziej wiarygodny?

Maciej Naskręt