Euro 2024: mecz Polska vs. Austria. Mecz o wszystko (FOTO: canva.com)

Euro 2024: mecz Polska vs. Austria. Mecz o wszystko

Piątkowy mecz Polska kontra Austria w Berlinie to spotkanie, które może zdecydować o dalszym losie obu drużyn na Mistrzostwach Europy. Po porażkach w pierwszych meczach grupy D, oba zespoły stają przed kluczowym wyzwaniem.

Polska, która przegrała 1:2 z Holandią, oraz Austria, pokonana 0:1 przez Francję, mają teraz ostatnią szansę na odwrócenie swojego losu w turnieju. Przegrana w tym meczu oznacza prawdopodobne pożegnanie z mistrzostwami.

Stan zdrowia kluczowych zawodników

Największą niewiadomą pozostaje forma Roberta Lewandowskiego. Kapitan polskiej reprezentacji nie wystąpił w meczu z Holandią z powodu kontuzji, jednak od kilku dni trenuje z drużyną. Trener Michał Probierz ma podjąć decyzję o jego występie po ostatnim treningu. Podobnie jest z Pawłem Dawidowiczem, który również powraca po kontuzji.

„Na ten moment wszyscy są gotowi. Mam nadzieję, że to się nie zmieni” – powiedział dziennikarzom Probierz.

Taktyka i skład

Skład polskiej drużyny zostanie ogłoszony w dniu meczu, jednak pewne jest, że zespół musi zagrać na najwyższym poziomie, aby pokonać Austrię. Trener Austriaków, Ralf Rangnick, również zdaje sobie sprawę z wagi tego starcia. „To mecz, który musimy wygrać, aby zachować szanse na awans” – podkreślił.

Problemy kadrowe Austriaków

Austriacy przyjechali na turniej bez kilku kluczowych zawodników. Kontuzje leczą m.in. David Alaba z Realu Madryt, Xaver Schlager oraz Sasa Kalajdzic. Brak tych graczy może znacząco wpłynąć na ich możliwości w meczu z Polską.

Korzystne statystyki dla Polski

Polacy mają na swoim koncie 30 godzin więcej na odpoczynek niż ich rywale, co może być kluczowe w piątkowym meczu. Statystyki również przemawiają na korzyść biało-czerwonych – Polska nie przegrała z Austrią od 30 lat. Ostatnia porażka miała miejsce w 1994 roku. Od tego czasu Polacy wygrali pięć razy, zremisowali dwukrotnie i przegrali tylko trzy razy.

Przygotowania do meczowego dnia

Reprezentacja Polski przebywa w Hanowerze, skąd przyjechała do Berlina pociągiem. Mecz odbędzie się na historycznym Stadionie Olimpijskim, a pierwsze gwizdki zabrzmią o godzinie 18. Sędzią głównym będzie Halil Umut Meler z Turcji.

Piątkowe emocje na Euro 2024

O godzinie 21 Holandia zmierzy się z Francją w Lipsku. Zwycięzca tego spotkania prawdopodobnie zapewni sobie pierwsze miejsce w grupie D. Dzień meczowy na Euro 2024 rozpocznie się już o godzinie 15, kiedy to Słowacja zagra z Ukrainą w Duesseldorfie.

Piątkowy wieczór w Berlinie zapowiada się na pełen emocji i sportowych wrażeń. Czy Polska pokona Austrię i przybliży się do awansu? Wszystko wyjaśni się na Stadionie Olimpijskim. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!

Czytaj też: Polska przegrała z Holandią pierwszy mecz na Euro 2024

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!