Polska przegrała z Holandią pierwszy mecz na Euro 2024 (FOTO: canva.com)

Polska przegrała z Holandią pierwszy mecz na Euro 2024

Polska przegrała z Holandią 1:2. W 83. minucie meczu piłkarskich mistrzostw Europy bramkę dającą zwycięstwo zdobył Wout Weghorst.

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:2 w meczu grupy D mistrzostw Europy w Niemczech. Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 16. minucie Adam Buksa strzelił gola głową, dając Polsce prowadzenie.

Odpowiedź Holandii

Holandia nie pozostała dłużna. W 29. minucie Cody Gakpo wyrównał wynik. Od tego momentu gra stała się jeszcze bardziej zacięta, z oboma drużynami walczącymi o przewagę.

Dramatyczne zakończenie meczu

Mecz zdawał się zmierzać ku remisowi, jednak w 83. minucie Wout Weghorst zdobył bramkę, która dała Holandii zwycięstwo. Tomasz Kowalczyk, komentujący to spotkanie na antenie Polskiego Radia, podkreślił znaczenie tej bramki dla ostatecznego wyniku meczu.

Analiza spotkania

Polska drużyna zaprezentowała się z dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej połowie. Adam Buksa wykazał się znakomitą formą, co zaowocowało zdobyciem pierwszej bramki. Niestety, obrona nie była w stanie zatrzymać ofensywy Holandii.

Polska przegrała. Wnioski i nadzieje na przyszłość

Pomimo porażki, polscy kibice mogą być dumni z walki i determinacji swojej drużyny. Mecz pokazał, że Polska ma potencjał, który warto rozwijać w przyszłości. Kolejne spotkania przyniosą nowe wyzwania, ale również szanse na poprawę i sukcesy.

Grupa D: Polska – Holandia 1:2 w 83. min.
Bramki: 1:0 Adam Buksa (16-głową), 1:1 Cody Gakpo (29), 1:2 Wout Weghorst (83).
Żółta kartka – Holandia: Joey Veerman.

Sędzia: Artur Soares Dias (Portugalia).