Gwałtowny deszcz nad gdańskim portem uniósł pył węglowy [NAGRANIE] (FOTO: Łukasz Hamadyk/Facebook.com)

Gwałtowny deszcz nad gdańskim portem uniósł pył węglowy [NAGRANIE]

Nad Gdańskiem w środę przeszedł gwałtowny deszcz, który dał nie tylko ulgę mieszkańcom od wysokich temperatur, ale także wywołał przerażający widok unoszącego się pyłu węglowego nad portem. Mieszkańcy i świadkowie zdarzenia porównują to, co zobaczyli, do scen z filmów katastroficznych.

W środę po południu nad Gdańskiem pojawiły się ciemne chmury zwiastujące nadchodzącą burzę. Nikt jednak nie spodziewał się, że intensywne opady deszczu spowodują tak dramatyczne skutki. Gwałtowny deszcz, połączony z silnym wiatrem, sprawił, że z portowych hałd węgla uniósł się ogromny obłok pyłu węglowego, który zaczął się rozprzestrzeniać po okolicy.

Świadkowie o zdarzeniu

Mieszkańcy, którzy byli świadkami tego zdarzenia, są wstrząśnięci.

To wyglądało jak scena z apokaliptycznego filmu. W jednej chwili było ciemno, a w następnej wszystko pokrył czarny pył. Widoczność spadła niemal do zera – mówi pani Anna, mieszkanka dzielnicy położonej w pobliżu portu.

W internecie zaczęły pojawiać się filmy i zdjęcia dokumentujące to zjawisko. Widać na nich, jak ciemny obłok pyłu węglowego wznosi się wysoko nad portem i stopniowo zasnuwa niebo.

„To było przerażające. Nawet przez zamknięte okna czuć było zapach pyłu. Bałem się o zdrowie swoje i mojej rodziny” – dodaje Łukasz Hamadyk z Nowego Portu, który nagrał całą sytuację z okna swojego mieszkania.

Czytaj też: Dorota Pyć została nowym prezesem Portu Gdańsk

Skutki i reakcje

Zdarzenie to wywołało lawinę komentarzy i pytań dotyczących bezpieczeństwa oraz procedur ochronnych w porcie. Mieszkańcy są zaniepokojeni wpływem pyłu węglowego na zdrowie oraz środowisko.

Co Dalej?

Mieszkańcy Gdańska domagają się szybkich działań i wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Czytaj też: Kryzys agroportów. Nitek-Płażyńska apeluje o działania

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.