Inauguracyjne sesje w Pruszczu Gdańskim (FOTO: UG i UM w Pruszczu Gdańskim)

Inauguracyjne sesje w Pruszczu Gdańskim

Odbyły się inauguracyjne sesje rady miasta i rady gminy w Pruszczu Gdańskim. Radni miasta i gminy rozpoczynają nową kadencję. Przypomnijmy, że wójtem gminy została Weronika Chmielowiec, a burmistrzem miasta ponownie wybrano Janusza Wróbla.

7 maja 2024 roku odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Miasta Pruszcz Gdański IX kadencji. Na sali obrad ślubowanie złożyli nowi radni wybrani przez mieszkańców w wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Była to uroczystość pełna emocji i nadziei na nadchodzące zmiany oraz kolejne sukcesy miasta.

Po ceremonii ślubowania rozpoczęto proces wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miasta. W głosowaniu tajnym, nowo wybrana Rada Miasta wybrała Małgorzatę Czarnecką-Szafrańską na stanowisko Przewodniczącej Rady Miasta Pruszcz Gdański. Funkcję Wiceprzewodniczących obejmą Ireneusz Czernecki oraz Adam Bodo.

Kolejnym punktem programu było ślubowanie Janusza Wróbla, który został wybrany przez mieszkańców na stanowisko Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. W swoim przemówieniu wyraził wdzięczność za zaufanie oraz przedstawił wizję rozwoju miasta na nadchodzącą kadencję.

Po oficjalnej części sesji, wykonano pamiątkowe zdjęcia grupowe nowej Rady Miasta wraz z burmistrzem Januszem Wróblem.

Zaprzysiężenie Janusza Wróbla (FOTO: UM Pruszcz Gdański)
Zaprzysiężenie Janusza Wróbla (FOTO: UM Pruszcz Gdański)

Sesja Rady Gminy Pruszcz Gdański

Również Rada Gminy Pruszcz Gdański rozpoczęła swoją IX kadencję w latach 2024-2029. Podczas pierwszej sesji nowo wybrani radni przyjęli zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Wcześniej uczestniczyli w szeregu szkoleń, m.in. z zakresu prawa samorządowego oraz obsługi informatycznej.

Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Weronika Chmielowiec, również złożyła uroczyste ślubowanie. W swoim przemówieniu porównała nową rolę do pracy kapitana na statku, podkreślając jednocześnie rolę załogi oraz poprzednich „kapitanów”, którzy kierowali Gminą w poprzednich kadencjach.

Podczas sesji odbyły się wybory Prezydium Rady Gminy Pruszcz Gdański. Przewodniczącym został Andrzej Chmielewski, a jego zastępcami Agata Żemetro i Dawid Liberacki.

Zaprzysiężenie Weroniki Chmielowiec (FOTO: UG Pruszcz Gdański)
Zaprzysiężenie Weroniki Chmielowiec (FOTO: UG Pruszcz Gdański)

Nowy Rozdział dla Miasta i Gminy

Rozpoczęcie nowych kadencji dla Rad Miasta i Gminy Pruszcz Gdański to moment, który otwiera nowy rozdział dla obu społeczności. Nowo wybrani radni oraz włodarze deklarują chęć współpracy i rozwoju w duchu wzajemnego zrozumienia i wspólnego dobra. Wszyscy mają nadzieję, że kadencja 2024-2029 przyniesie pozytywne zmiany i rozwój zarówno miasta, jak i gminy.

Czytaj też: Dylemat w Pruszczu Gdańskim. Wójt, wójtowa, czy wójcina?

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.