Marsz Milczenia przejdzie ulicami Warszawy (FOTO: wbijamszpile.pl/X/Robert Bąkiewicz)

Marsz Milczenia przejdzie ulicami Warszawy

W odpowiedzi na tragiczną śmierć żołnierza Mateusza, zamordowanego przez imigrantów na granicy polsko-białoruskiej, Robert Bąkiewicz zapowiada organizację wydarzenia pn. Marsz Milczenia. Wydarzenie ma na celu oddanie hołdu poległemu żołnierzowi oraz wyrażenie wsparcia dla wszystkich mundurowych pełniących służbę w obronie Ojczyzny.

Marsz Milczenia odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godzinie 21:00. Uczestnicy spotkają się pod szpitalem wojskowym przy ul. Szaserów w Warszawie, skąd wyruszą ulicami miasta. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia zniczy, świec oraz flag z kirem, aby w ciszy pomodlić się za duszę poległego żołnierza i okazać wsparcie dla funkcjonariuszy w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem.

Apel Roberta Bąkiewicza

Robert Bąkiewicz, inicjator marszu, w swoim apelu podkreślił znaczenie jedności i solidarności w obliczu tragedii.

„Pomódlmy się w ciszy za poległego żołnierza i pokażmy nasze wsparcie dla wszystkich funkcjonariuszy,” powiedział. „Dołączcie do nas, zabierzcie ze sobą znicze, świece i flagi z kirem. Pokażmy, że jesteśmy #MuremZaPolskimMundurem.”

Śmierć żołnierza przy granicy

Przypomnijmy, że 28 maja w okolicach Dubicz Cerkiewnych. Ranił go nożem jeden z migrantów, który próbowal sforsować stalową zaporę na granicy. Wojskowym początkowo opiekował się szpital w Hajnówce, później jego życie próbowano ratować w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Czytaj też: Zmarł żołnierz raniony nożem na granicy z Białorusią

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.