Zmarł żołnierz raniony nożem na granicy z Białorusią (FOTO: X/DGeneralneRSZ)

Zmarł żołnierz raniony nożem na granicy z Białorusią

W czwartek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o tragicznej śmierci żołnierza 1 Brygady Pancernej, który został zaatakowany nożem na granicy z Białorusią.

„Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy, zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej” – przekazało Dowództwo Generalne na platformie X.

Mimo natychmiastowej pomocy udzielonej na miejscu zdarzenia oraz wysiłków lekarzy, życia żołnierza nie udało się uratować. Do bandyckiego ataku doszło 28 maja nad ranem na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych w województwie podlaskim. Napastnik zadał cios nożem w okolicę klatki piersiowej, co okazało się śmiertelne.

Wsparcie dla bliskich

Dowództwo Generalne poinformowało również, że bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. „Dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna, jak i organizacyjna, będzie kontynuowana w zależności od woli rodziny” – dodano.

Tragedia na granicy podkreśla niebezpieczeństwa, z jakimi muszą mierzyć się polscy żołnierze pełniący służbę w rejonach przygranicznych. Wydarzenie to jest smutnym przypomnieniem o zagrożeniach, które mogą napotkać ci, którzy strzegą bezpieczeństwa kraju.

Czytaj też: Śmierć w polskim wojsku. Wypadków mundurowych jest za dużo

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.