Nadciąga ochłodzenie. Możliwe oblodzenia i przymrozki na Pomorzu (FOTO: canva.com)

Nadciąga ochłodzenie. Możliwe oblodzenia i przymrozki na Pomorzu

Po ciepłych Świętach Wielkanocnych czas wrócić do kwietniowej normy. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej możliwe są nawet przymrozki na Pomorzu.

W najbliższą noc możemy spodziewać się dużej ilości chmur z przelotnymi opadami deszczu, a początkowo w południowej części regionu możliwe są burze. Temperatura minimalna będzie wahać się od 7°C do 10°C. Wiatr słaby, z czasem wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, z kierunku południowo-wschodniego, stopniowo skręcający na południowo-zachodni. Podczas burz mogą wystąpić porywy wiatru dochodzące do 75 km/h.

W ciągu dnia zachmurzenie nadal będzie duże, ale z większymi przejaśnieniami. Nadal możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna osiągnie wartości od 9°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, będzie wiał z południowego zachodu i zachodu.

Czytaj też: Skandal wyborczy w Gdańsku. Rodzice prowadzą kampanię Pauliny Filipowicz

Przymrozki na Pomorzu

W nocy z wtorku na środę duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, które mogą przechodzić w deszcz ze śniegiem. Temperatura spadnie do minimalnych wartości od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu może okresami wzmacniać się do silnych porywów do 80 km/h, z kierunków zachodniego i północno-zachodniego.

Opady krupy śnieżnej, ślisko

W dzień, zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami możliwe są krupy śnieżne. Temperatury maksymalne osiągną od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu porywy do 65 km/h, z czasem słabnący. Wiatr będzie wiał z kierunków północno-zachodnich, po południu skręcając na północ i północny wschód.

Zobacz też: Oszuści podszywają się pod system Fala