Naprawa al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Kolejny odcinek w remoncie (FOTO: DRMG)

Naprawa al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Kolejny odcinek w remoncie

W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na modernizację kolejnego fragmentu al. Grunwaldzkiej – od ul. Nowej Opackiej do granicy miasta z Sopotem. Remontem objęte zostaną pasy ruchu w kierunku Sopotu.

Przetarg na remont liczącego około 900 metrów odcinka al. Grunwaldzkiej zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie:

  • Remontu nawierzchni jezdni,
  • Naprawy zjazdów,
  • Modernizacji zatok postojowych,
  • Renowacji wpustów kanalizacji deszczowej na jezdni w kierunku Sopotu.

Prace modernizacyjne mają potrwać 44 tygodnie od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest pod koniec czerwca, co oznacza, że mieszkańcy i użytkownicy drogi powinni spodziewać się rozpoczęcia prac w drugiej połowie roku.

Zobacz także: Seria pożarów w Gdańsku. Przypadek czy inwestycje?

Kontynuacja działań modernizacyjnych

To kolejna faza modernizacji al. Grunwaldzkiej, która jest jedną z kluczowych arterii komunikacyjnych w regionie. W ostatnich latach zmodernizowano kilka innych odcinków tej alei:

  • Odcinek od ul. Kołobrzeskiej do ul. Derdowskiego,
  • Odcinek od nr 305 do 345 (jezdnia w kierunku Sopotu).

Dodatkowo, powstała trasa rowerowa na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich i od ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej. Te inwestycje znacząco poprawiły komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi, zarówno kierowców, jak i rowerzystów.

Korzyści z modernizacji al. Grunwaldzkiej

Modernizacja al. Grunwaldzkiej przyniesie wiele korzyści:

  • Poprawa bezpieczeństwa: Nowa nawierzchnia oraz zmodernizowane zjazdy i zatoki postojowe zmniejszą ryzyko wypadków i kolizji.
  • Płynność ruchu: Lepsza infrastruktura drogowa umożliwi bardziej płynny ruch pojazdów, co jest szczególnie istotne na odcinku prowadzącym do Sopotu, popularnym zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.
  • Ochrona środowiska: Renowacja wpustów kanalizacji deszczowej pomoże w lepszym zarządzaniu wodami opadowymi, co ma pozytywny wpływ na środowisko.

To kolejne prace

Modernizacja al. Grunwaldzkiej to kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej w Gdańsku. Niedawno ruszyła przebudowa skrzyżowania na zaspie tak by można było wyznaczyć przejście naziemne.

Czytaj też: Tysiące drzew zostanie wyciętych pod budowę drogi na Pomorzu

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!