Do końca jesieni potrwa budowa przejścia na Zaspie w Gdańsku (FOTO: DRMG)

Do końca jesieni potrwa budowa przejścia na Zaspie w Gdańsku

W poniedziałek, 3 czerwca, rozpoczynają się prace budowlane związane z budową przejścia naziemnego na skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej i ul. Hynka, znajdującego się na granicy Zaspy i Wrzeszcza. Projekt, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa i wygody zarówno pieszych, jak i rowerzystów, będzie realizowany przez Grupę Flize Gres sp. z o.o., a jego zakończenie planowane jest na listopad 2024 roku.

Nowe przejście naziemne zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną, co znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych przekraczających ruchliwą arterię. Dodatkowo, powstanie przejazd rowerowy przez torowisko, co jest istotnym elementem wspierającym ekologiczne i zdrowe formy transportu. W ramach inwestycji teren zostanie także oświetlony oraz zyska system odwodnienia, co zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkownikom przejścia, nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Organizacja ruchu w czasie – budowa przejścia

Pierwszy etap prac będzie wiązał się z pewnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Zamknięty zostanie skrajny lewy pas w kierunku Wrzeszcza, co może powodować drobne opóźnienia w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. Lewoskręt na al. Rzeczypospolitej w kierunku al. Legionów będzie wyłączony z ruchu przez większość okresu trwania inwestycji.

Dodatkowo, zajęty zostanie pas zieleni, jednak nie wpłynie to na ruch pieszych ani kołowy. W tym miejscu zorganizowane zostanie zaplecze budowy, co pozwoli na sprawne prowadzenie prac.

Zobacz też: Piotr Grzelak ignoruje protesty. Kontrowersje wokół trasy GPW

Korzyści długoterminowe – budowa przejścia na Zaspie

Budowa przejścia wiąże się z pewnymi niedogodnościami, korzyści płynące z realizacji tej inwestycji są nieocenione. Nowe przejście naziemne przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści zyskają bezpieczny przejazd przez torowisko, co zachęci więcej osób do korzystania z rowerów jako codziennego środka transportu. Ponadto, poprawa infrastruktury drogowej i oświetlenie terenu przyczyni się do większego komfortu i poczucia bezpieczeństwa w okolicy.

Budowa przejścia na Zaspie (FOTO; DRMG)
Budowa przejścia na Zaspie (FOTO; DRMG)

Wspólna odpowiedzialność

Realizacja tego projektu jest przykładem wspólnej odpowiedzialności za przestrzeń miejską. Inwestycja ta nie tylko poprawi codzienne życie mieszkańców, ale również podniesie estetykę i funkcjonalność jednej z kluczowych części miasta. Zachęcamy mieszkańców do cierpliwości i wyrozumiałości w trakcie trwania prac budowlanych, mając na uwadze przyszłe korzyści płynące z ukończenia projektu.

Czytaj też: Zmiany w ruchu na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.