Nikodem Rachoń od teraz w pałacu prezydenckim (FOTO: Nikodem Rachoń/LinkedIn)

Nikodem Rachoń od teraz w pałacu prezydenckim

Nikodem Rachoń, dotychczasowy rzecznik Ambasady Polskiej w Waszyngtonie, brat dziennikarza Michała Rachonia, ogłosił swoje przejście do zespołu medialnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Jego nowa rola oznacza koniec czteroletniej misji w stolicy Stanów Zjednoczonych, podczas której pełnił funkcję rzecznika i koordynatora relacji medialnych najwyższych urzędników polskiego rządu.

Rachoń podzielił się tą wiadomością w osobistym oświadczeniu, wyrażając swoją ekscytację i wdzięczność za doświadczenia zdobyte w trakcie pracy w ambasadzie.

Te cztery lata były niesamowite, pełne wyzwań, ale też bardzo satysfakcjonujące. Było to prawdziwe wyróżnienie pracować z zespołem wspaniałych i ciężko pracujących ludzi w najbardziej prestiżowej polskiej misji zagranicznej – napisał w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Pojedynek Biden kontra Trump. Starcie gigantów

Nikodem Rachoń: obecność medialna Polski była bezprecedensowa

Jego misja w Waszyngtonie przypadła na okres intensywnych wydarzeń międzynarodowych, w tym niesprowokowanej inwazji Rosji na Ukrainę. Polska, będąca bliskim sąsiadem Ukrainy, odegrała kluczową rolę w koordynacji wsparcia dla tego kraju, jednocześnie zacieśniając swoje relacje z NATO oraz USA.

„Obecność medialna polskich urzędników w USA podczas tych czterech lat była bezprecedensowa, a ja jestem dumny, że mogłem służyć jako rzecznik Ambasady” – podkreślił Rachoń.

W nowej roli Rachoń będzie koordynować międzynarodowe relacje medialne dla Prezydenta Andrzeja Dudy oraz innych urzędników w Kancelarii Prezydenta. Jego doświadczenie zdobyte w USA, w tym liczne spotkania i wywiady z przedstawicielami największych mediów, ma być nieocenione w budowaniu wizerunku polskiego prezydenta na arenie międzynarodowej.

Kontakty zostają

Rachoń nie zapomina jednak o swoich kontaktach medialnych w USA, zachęcając je do dalszego kontaktu.

„Do wszystkich moich kontaktów medialnych w Waszyngtonie i Nowym Jorku – proszę, nie wahajcie się kontaktować się ze mną bezpośrednio, kiedy tylko będziecie chcieli usłyszeć myśli Prezydenta Andrzeja Dudy na bieżące tematy. Z przyjemnością pomogę!” – napisał.

Nikodem Rachoń od teraz w pałacu prezydenckim (FOTO: Nikodem Rachoń/LinkedIn)
Nikodem Rachoń od teraz w pałacu prezydenckim (FOTO: Nikodem Rachoń/LinkedIn)

Czytaj też: Marek Magierowski odchodzi ze stanowiska ambasadora USA

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.