Obajtek o Płażyńskim: jest k***a przeraźliwie uczciwy (FOT. orlen.pl/gdansk.pl)

Obajtek o Płażyńskim: jest k***a przeraźliwie uczciwy

Podziel się ze znajomymi:

– Jest k***a przeraźliwie uczciwy – miał mówić Daniel Obajtek prezes Orlenu w rozmowie z Piotrem Nisztorem o pośle Kacprze Płażyńskim.

Portal Onet ujawnił treść rozmowy między Piotrem Nisztorem, dziennikarzem, a Danielem Obajtkiem, prezesem Orlenu, która rzuca nowe światło na zakulisowe działania wpływowych osób w polskiej polityce i biznesie. Nisztor oczekiwał, według taśm, zatrudnienia swoi bliskich.

Co ciekawe w rozmowie pojawia się wątek gdański, rozmowa ujawnia sprawę Kacpra Płażyńskiego, kandydata na prezydenta Gdańska, i jego rywalizacji z Jarosławem Wałęsą. Nisztor wspomina o przygotowywanym materiale dla „Gazety Polskiej”, mającym uderzyć w Wałęsę i wspierać kampanię Płażyńskiego, który ostatecznie przegrał wybory z Pawłem Adamowiczem. Obajtek krytycznie odnosi się do decyzji Płażyńskiego o rezygnacji z pracy w Enerdze.

Co dokładnie miał mówić Obajtek?

Obajtek o Płażyńskim

„Przyjacielu, ja wiem, k***a, bo ja go przez rok czasu wychowywałem. Był u mnie, pod moimi skrzydłami w Enerdze. Ja przepchnąłem, że on jest kandydatem na prezydenta Gdańska, bo było bardzo ciężko. Łącznie z Głódziem [arcybiskupem], miałem k***a wszystkich przeciwko sobie. Ale dopiąłem tego”, miał powiedzieć Obajtek.

„Na dzień dzisiejszy ma największe szanse. Problem polega na tym, że chłop jest za bardzo uczciwy, przeraźliwie uczciwy. Nawet w stosunku co do siebie, k***a. Głupi rzucił robotą, odsączył się od Energi k***a z racji tego, że będą mu wypominać, że Skarb Państwa. No to ten k***a nie skonsultował się ze mną debil, ino zrezygnował z roboty. Stracił narzędzia realnej pomocy k***a, realnej pomocy stracił na życie, na własne ka życzenie. Banda trójmiejska! Gdybym ja tam był, to on by te wybory ka wygrał, bym codziennie go kopał po dupie,” dodał.

„Bo ja tam prawie przejmowałem nie tylko k***a firmę, ale praktycznie przejąłem… pamiętasz, jak tam przyjechałem na Lotos na spotkanie, jak się k***a wszyscy zlecieli, jak im exposé wygłosiłem, k***a?”, mówił.

Konferencja, o której mówił prawdopodobnie Daniel Obajtek:

Dodajmy na koniec, że Daniel Obajtek w sprawie taśm złożył zawiadomienie do prokuratury.

mn

Zobacz też: Bezpłatna komunikacja 7 kwietnia. Nie dajcie się zwieść

Jakie jest Twoje wrażenie?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0