Obwodnica Witomina w Gdyni. Otwarcie ofert przesunięte (FOTO: gdynia.pl)

Obwodnica Witomina w Gdyni. Otwarcie ofert przesunięte

Termin składania ofert został wydłużony po raz drugi, pierwotnie otwarcie ofert miało odbyć się 10 maja, kolejne 14 czerwca, jednak ze względu na ilość pytań od potencjalnych wykonawców, podjęta została decyzja o ponownym przedłużeniu terminu, na koniec czerwca.

– Przetarg na realizację tej istotnej arterii drogowej, która ma ograniczyć ruch tranzytowy przez dzielnicę Witomino, a także ułatwić komunikację mieszkańcom Chwarzna-Wiczlina i Dąbrowy z Gdyni Zachód co centrum miasta. To dla nas ogromne wyzwanie, zarówno logistyczne jak i budżetowe. Dokładamy wszelkich starań aby tak ważna dla naszego miasta inwestycja, weszła w fazę realizacji, a to wymaga dopełnienia wszelkich formalności, na początek tych związanych z postępowaniem przetargowym – mówi Bartłomiej Austen, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Urzędnicy wyjaśniają zawiłości wokół przetargu

Budowa Obwodnica Witomina to jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych w naszym mieście. Jak na tak duże postępowanie przetargowe, przesunięcie terminu otwarcia ofert jest standardową procedurą. Wynika to przede wszystkim z wyjaśnianie wątpliwości potencjalnym wykonawcą, aby złożone przez nich oferty były porównywalne, co pozwoli na optymalny wybór

mówi Arkadiusz Trzeciak, naczelnik Wydziału Inwestycji UM Gdyni.

Obwodnica Witomina w Gdyni

Koncepcja budowy obwodnicy jest efektem szczegółowej analizy układu komunikacyjnego Witomina. Jest to element kończący jedną z największych zmian jakie przechodzi ta część miasta. Zakończona przebudowa ul. Hodowlanej, trwająca przebudowa ul. Chwarznieńskiej to działania, które są ze sobą powiązane, tworząc kompleksowe rozwiązanie.

Parametry obwodnicy

Przypomnijmy, że Obwodnica Witomina będzie droga o długości prawie 2650 metrów, znajdą się na niej po dwa pasy ruchu (w tym buspasy) w każdym kierunku oraz dodatkowo cztery obiekty inżynieryjne, w tym kładka pieszo-rowerowa w ciągu leśnym, 2 przepusty, a także wiadukt nad ulicą Witomińską.

Czytaj też: Nowy bezpłatny parking „Park and Ride” w Gdyni Karwinach

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.